FSB nie zmienia się po restarcie komputera

Witam.

Chciałbym prosić o pomoc w podkręceniu procesora. A dokładniej mówiąc, gdy wpisuję nową wartość FSB w BIOSie, zapisuję ustawienia i restartuję komputer… nic się nie dzieje. Taktowanie pozostaje bez zmian. Widzę natomiast różnicę w samym uruchamianiu. Po tym jak komputer się załącza czas do pojawienia się pierwszych napisów na ekranie zwiększa się dwukrotnie/trzykrotnie. Może to dziwnie brzmi, ale myślę że tu chodzi o to, iż komputer w tym czasie widzi wprowadzone przeze mnie zmiany i zmienia je na domyślne. No i tu pojawia się pytanie: Jak zwiększyć FSB skoro występuje taka przeszkoda. Dlaczego ładują się domyślne ustawienia? Co, gdzie i jak zmienić/włączyć/wyłączyć?

Płyta główna: nForce 650i Ultra

Procesor: Core 2 Duo E6750

Proszę o pomoc w tej sprawie.

PS: Może jest już to na forum, ale tej masy tematów nie sposób przejrzeć, a jak wpisałem w wyszukiwarkę frazę “FSB”, wyników miałem… zero.

PPS: Gdzieś czytałem, że ktoś miał podobny problem i pomógł mu odpoczynek od kompa (wyłączony z gniazdka) przez tydzień (a jeszcze ktoś to potwierdził, hyh). Jestem pewien, że znajdzie się jakieś ambitniejsze rozwiązanie :slight_smile:

PPPS: O i dodam jeszcze, że próbowałem wpisać różne wartości FSB, a także zmienić mnożnik z 8x na 6x… Zmian nadal brak…

BIOS wraca do ustawień domyślnych ? W takim razie jednak coś mu bardzo mocno nie pasuje (napięcia ? timingi ?) Podkręcanie to nie jest w kij dmuchnąć parasolkę zrobić.

Dlatego - zacznij od podania PEŁNEJ konfiguracji sprzętowej systemu.

PS. Mnożnik możesz sobie zmieniać do bólu - C2D i tak ma własny mnożnik i do tego zablokowany.