FTP błąd w połączeniu

Od wczoraj nękają mnie problemy z łączeniem się z serwerami FTP. Od kilku dni pobierałem obraz DVD Fedory Core 4 (dla kolegi) adres był FTP :slight_smile: wznawiam pobieranie i pisze łączenie (Get Right) … Total Commander i File Zilla (najnowsze wersje) też nie dają sobie rady żeby połączyć się z jakim kolwiek serwerem FTP. Wkurzyła mnie to > Przesiadka na Slackware 10.2 łącze się mc na ftp i ładnie pięknie działa :slight_smile: więc nie jest to wina dostawcy internetu :mrgreen: (ehh ,a już chciałem na niego zwalić) Mam SP2 system nie jest świerzy bo 11 miesięcy temu był reinstalowany. Domyślam się że to wina firewalla (ponoć sp ma swojego) nie posiadam żadnego innego. Dzisiaj skanowałem cały dysk avastem z najnowszą bazą wirusów (gruntowny skan w archiwami). Nie wiem co może blokować dla pewności dorzucam loga :slight_smile:

Log jest czysty :wink:

log czysty też tak myślałem ,ale wolałem się spytac ekspterów :slight_smile: jednak główny problem nadal nie roziwązany :frowning:

doszedłem do błędu to wina zapory SP2 :slight_smile: wyłączyłem ją :mrgreen:

Po co odrazu wyłączać :? Nie lepiej ustawić aby nie blokowała połączen FTP :?

Obejrzyj w wortalu demonstracje “Zapora systemu Windows w pigułce” :mrgreen:

e tam :slight_smile: i tak mam już dobrą mieszanke :slight_smile: firefox + zone alarm :slight_smile: