FTP przez proxy!


(Pmuszel) #1

Witam mam taki problem, dzielę net przez proxy i nie mogę wejść na swoje konto FTP aby zaktualizować stronę. Korzystam z Total Commandera i:

nazwa hosta: abc.w.interia.pl

nazwa użytkownika: leonidas

hasło: abc

W ustawieniach proxy jest kilka ustawień i nie wiem co wybrać, próbowałem wszystkiego, ale łączy sie tylko jak wezmę przez HTTP z FTP i w nazwie hosta wpiszę 192.168.0.251:80, czyli przez protokół HTTP, jak wpiszę :21, to już nie chce się łączyć. Wszystko by było dobrze, tylko przez HTTP nie mogę wysyłać danych, tylko odbierać, a po co mi to.

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.


(Lewy) #2

moim zdaniem popelniasz blad podajac haslo :smiley:


(Pmuszel) #3

Niestety hackerze muszę Cię zmartwić, moje hasło jast trochę bardziej skomplikowane niż abc.

Pozdrawiam.


(pysiu) #4

co do tego że mozesz tylko pobierać pliki no to sprawa jasna bo jest ustawione na serwerze prawo tylko do odczytu przez www port 80 a co do tego ze sie nie mozesz połączyć moze nie ma ustawinego dostempu do serwera na port 21 i tu tkwić moze przyczyna a czyjakiś komukat ci wyswietla total komander np .host nie osiągalny czy coś innego ?


(Pmuszel) #5

FTP na proxy przez port 21 chyba chodzi dobrze, bo FlashGet jak ściąga przez FTP pliki i w ustawieniach ma wpisane port 21, to ściąga bez problemu. Co do komunikatu, to wyskakuje mi:

220 Proxy602 Gateway Ready, enter user@host[:port]

Sorki za zwłokę z odpowiedzią, pozdrawiam.