FTP z dysku twardego

(baciany) #1

Zrobiłem sobie stronkę na yoyo.pl. niestety yoyo pozwala na umieszczanie plików do 2 mega a cały serwer ma 150 mega. Oczywiście cały mam zapchany. W związku z tym pytam czy da się zrobić link po którego naciśnięciu dana osoba będzie pobierać plik z mojego Dysku (nie z serwera FTP) - takie coś ala P2P. Czyli prościej mówiąc jak ze swojego dysku mogę zrobić Serwer FTP ??

(Airborn) #2

możesz do tego celu wykorzystać chociażby Cesar FTP konfiguracja dość prosta i niestwarzająca problemów

(Wajrak) #3

Mnie to bardziej wygląda na zapotrzebowanie na apacha niż serwer ftp.

(Skr3czu) #4

Nie wiem czy o to Ci chodzi, ale możesz WebServ postawić.

(baciany) #5

postawiłem WebServ . I co teraz. Jak wrzucic plik na servr, albo całą stronę i jaka będzie domena tej strony lub link o pliku. pomużcie tak od podstaw

(Skr3czu) #6

Pliki do odpowiedniego folderu.A domena będzie taka jak IP

(baciany) #7

IP?? Ma swoje IP wpisywac. Podaj przykłąd jak bedzie link do pliku lub domena wyglądała

(Maciej Szankin) #8

link będzie taki jaki masz na localhoście, tylko zamiast localhost jest Twoje IP.

A masz na pewno stałe IP? Bo jak masz neo to serwera nie postawisz.

(Kpc21) #9

To akurat nie ma znaczenia, bo jest http://www.no-ip.pl . Ale na IP wewnętrznym już się nie postawi.

(baciany) #10

mam neostrade. Nie chce mi się kombinowac tak z IP więc na razie daje sobie spokój z tym. Może kiedy indziej. W tym momencie już mi nie potrzebne