Fujitsu-Siemens Amilo Li 1718 Problem z WiFi Atheros pod XP

Witam

Wątków tutaj już tym podobnych trochę było, przewertowałem co znalazłem, ale wskazówki w tamtych postach jednak okazały się nieskuteczne. Pytanie w czym problem? Zakładałem już uszkodzenie karty WiFi ale nie. Pod Vistą działa. Potrzebny jest jednak XP a na nim połączenie z internetem. Czas na zmiany i przesiadka z kabla na WiFi. Tutaj zaczynają się schody. Karta to Atheros AR5007EG. Teraz w woli ścisłości aby nie było włącz kartę. Karta jest włączona, w menadżerze plików rozpoznaje poprawnie. Żadnych wykrzykników. Czy ja pomijam gdzieś jakiś szczegół, czy te karty są jakoś blokowane, że pod XP nie chodzą? Ściągałem stery, które niby miały chodzić pod XP. Żadnych efektów. Zainstalowałem pod Vistę wyskoczył wykrzyknik więc na pewno nie tędy droga:) Ktoś się spotkał z taką bolączką? W laptopie tym mam tylko jedną antenę obecnie podpiętą pod gniazdo MAIN. Vista działała jednak zarówno na MAIN jak i AUX. Wpisywałem nazwę sieci z hasłami na sztywno i też nic. Z tego co widzę nieliczni rozwiązali ten problem ale jak u mnie ich wskazówki z jakiś powodów zawiodły. Więc stoję nadal w miejscu. Głowa zaczyna parować więc liczę na Waszą pomoc:) Serdeczne dzieki i do usłyszenia