Fujitsu Siemens - wgranie windowsa

(natus08) #1

Witam,

jak wgrać Windowsa na Fujitsu Siemens ESPRIMO M V5505 ??

I niech nikt mi nie pisze, że wciska się F2 albo F12, bądź inne F'y. Bo sprawdzałem już każdy przycisk.

Pozdrawiam

(Bananekhwdp) #2

na początku trzeba wejść w BIOS'a i ustawić żeby pierwsze co komputer robił to odczytywał płyte (do biosa sie prawdopodobnie wchodzi klawiszem DELETE)

(velover) #3

Ale czego nie wiesz? Najlepiej wejdz do biosu(del albo f2 chwile po wlaczeniu zasilania) i ustaw tam first boot device jako cd/dvd a 2nd jako hdd pozniej wloz plytke od xp i instaluj

(natus08) #4

jakby była opcja wejścia do biosu to nie pisałbym tego tematu :expressionless:

Po prostu wkładam płytke z windą, pokazuje się napis Fujitsu Siemens. I koniec znika on i czarny ekran.

Nie ma możliwości wejścia do bios'u.

(Bananekhwdp) #5

to może jest coś zepsute??

(velover) #6

A laptop sprawny? Dalej proboje bootowac sie z dysku?

(natus08) #7

Nowy ze sklepu. Dzwoniłem do znajomego informatyka mówił, że Siemensy są bardzo czułe jeśli chodzi o płyty i że nawet jak oryginał jest to może nie odpalić. Że też wybrałem go :expressionless:

A jak myślicie jak na dvd albo pendravie wrzuce winde i tak spróbuje ?

(velover) #8

Jak booty nie sa ustawione to nie ma co probowac. Ale jak nowy to idz na gwarancje

(sosen86) #9

a jak się włącza ten napis to nic nie pisze? jeśli nie i masz go prosto ze sklepu to zanoś go do sklepu i niech się oni martwią bo do biosu powinno dać się wejść

(Julek94) #10

a niepisze cos takiego "f2 to enter setup" albo zamiast f2 jakiś inny klawisz ??

(Krzkaczor) #11

Jak masz kupionego z lapkiem oryginalnego wondowsa to powiedz im ze maja to zainstalowac albo rządasz zwrotu kasy (masz 7 albo 14 dni).

(sosen86) #12

jeżeli jest kupiony normalnie w sklepie to zwrot kasy ci nie przysługuje. To może być tylko i wyłącznie dobra wola sklepu. ale nie ma się co z tym samemu bawić (no najwyżej dokładnie zobacz czy jednak nic się nie wyświetla przy starcie coś w rodzaju jak napisał julek94. A jeśli nie to do sklepu z nim i reklamuj go. po pierwsze dlatego że nie możesz wejść do biosu a z płyty ci się też nie uruchamia możesz wziąść nawet pierwszą lepszą płytką live cd z linuksem lub z windowsem jeśli posiadasz.

jeżeli był kupiony oddzielnie to nie mają obowiązku ci go instalować. ale reklamuj z powodów tych co napisałem wyżej

(natus08) #13

Nic tam nie pisze - konsultanci ze sklepu też nie wiedzą o co kaman.

A jak wrzuce Viste ? Kolega mi mówił, że te nowsze laptopy załapią tylko z Vistą.

(Bananekhwdp) #14

to ci źle mówił.... są co prawda robione na viste ale xp da sie na nich normalnie zainstalowac

(natus08) #15

czyli nic tylko odesłać ?? :frowning:

Jedyna rzecz jaką moge zrobić, to podczas wyświetlania się napisów Fujitsu Siemens. Wcisnąć "Esc" i trzymając go na 3 sekundy pojawiają mi się wszystkie parametry kompa i takie tam. A przy bios'ie pisze: BIOS: shadowed

O co biega ?

(Looz1231) #16

Bios shadowed -> http://www.idg.pl/news/65097.html

Kupiłeś tego laptopa przez internet czy w sklepie gdzieś na miejscu ?

Możesz spróbować jeszcze tak trzymasz ESC -> pojawi się plansza wciskaj F2 i inne lub delete lub ALT + F.. może zaskoczy.

(natus08) #17

Na allegro ze sklepu [img=[http://www.allegro.pl/item412151413_najtaniej_nowy_f_s_core2_2x1_66_2gb_160gb_bt_w_wa.html]klik](http://www.allegro.pl/item412151413_najtaniej_nowy_f_s_core2_2x1_66_2gb_160gb_bt_w_wa.html%5Dklik). Jak coś to odeślę.

Ok zjem kolacyje i napiszę czy zadziałało.

EDIT: d**a blada. Nie zadziałało :expressionless:

(velover) #18

Moze poszukaj na googlach informacji o swoim modelu, pewnie natrafisz gdzies na instrukcje jak wejsc do biosu. Przeszukaj strone producenta na jego szukajce napisz bios itp.

(Karaoke91) #19

Miałem podobny przypadek laptopem "Compq" tylko, że on uruchamiał się z napędu CD/DVD, jeśli była płyta w napędzie w trakcie uruchamiania komputera. On również nie posia dał możliwości wejścia do Bios.

(velover) #20

Odeslij go, albo wyjmij dysk i podlacz go do kompa i tam zainstaluj os