Fujitsu Siemens - wgranie windowsa

Ale jak wyjmę to gwarancja padnie co nie ? A jak podłączyć go do kompa ? Pod SATA normalnie ?

  • naciśnięcie klawisza “Delete” podczas uruchamiania komutera

  • naciśnięcie klawisza “F2” podczas uruchamiania komutera

  • naciśnięcie kombinacji klawiszy “Ctrl” + “Alt” + “Esc” podczas uruchamiania komutera

  • naciśnięcie klawisza “Esc” podczas uruchamiania komutera

Jeżeli to nie pomaga spróbuj jeszcze klawiszy funkcyjnych F1, F4, F10.

Spróbój tego to udało mi się znaleźć Ctrl + Esc to polecane jesy do Simensów

Gwarancja raczej mija, a jak wyjmiesz to sie zorientujesz, zawsze mozesz przejsciowke kupic

Gruby1836 wypróbowałem. Nic z tego.

velover rozkręciłem. Dysku ani widu ani słychu. Nie ma tam nic poza kościami ramu i wiatraczkiem. Przecież pod klawiaturą go nie będzie.

właśnie i procek i dysk są w lapkach pod klawiaturą, ale nic już więcej nie rozkręcaj :wink:

podaj model lapka, to poszukam :wink:

Nie mam zamiaru. Jeszcze coś zepsuję i po gwarancji. No nie chce Ci się strony przewinąć do tyłu ? Model: Fujitsu Siemens ESPRIMO M V5505. Jak coś znajdziesz co pomoże to stawiam piwo :smiley:

gdzieś znalazłem jeszcze takie kombinacje:

ctr-alt-del-F2

ctr-alt-del-F12 (aby wejść do BOOT Device)

mam nadzieję że pomoże :wink:

Z F2 restartuje kompa. Z F12 nic się nie dzieje. Przeszukałem połowe internetu i w innych laptopach trzeba windowsa przerobić tzn. nLite uruchomić i wgrać w obraz windy jakieś sterowniki do Sata. Czy to pomoże ? I jakie to byłyby sterowniki ??

A tymczasem jadę do serwisu może tam za opłatą uda wgrać im się winde.

EDIT: w serwisie nie umieli nic. Kazali wyjąć dysk i wtedy włożyć płytkę ale mówili, że może się coś spalić. Szukaliśmy też baterii do biosu ale po rozebraniu połowy laptopa nie znaleźliśmy jej. A reset był po to, aby przywrócić ustawienia normalne - ponieważ gość mówił, że ktoś ukrył te opcje wyboru np F2.

Także laptop w poniedziałek wraca do firmy, w której go kupiłem. I dadzą nowy, podobno ma chodzić cacy.

Myślę, że temat można zamknąć… albo poczekać do piątku następnego i zobaczymy co będzie :D:D

Pozdrawiam