Full HD czy HD Redy?

Zastanawiam czy lepiej kupić telewizor z Full HD, czy z HD Redy?

Full HD… HD Ready ma rozdzielczość 1024 na 768…A Full HD ma 1920 na 1080… :mrgreen: :slight_smile: :slight_smile: Kupuj telewizor z Full HD…

Pozdrawiam K Jocz-Borowski

Ogólnie to wygląda tak:

Obecne 90%kanałów to kijowa jakość SD

Na Hd ready takie kanały będą wyglądać trochę lepiej niż na FullHD ale i tak kiepsko… ogólnie przyszłościowe jest Full Hd gdyż większośc programów HD nadaje właśnie w tej rozdzielczości tak samo filmy HD itp… także jeżeli masz kasę to kupuj jakieś porządne Full Hd ;] A jak nie masz kasy to lepiej kupić Hdready w wyższej półki niż jakieś tanie słabe fullhd ;]

Plazmy mają 1024x768…

hd ready w lcd oznacza rozdzielczość 1366x768

Rzuć okiem tu:

Full HD czy HD Ready?

  1. http://rtv-agd.galerki.pl/html/telewizo … ll.hd.html

  2. http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=37964

  3. http://www.idg.pl/news/101372/100.html#

Ogólne poradniki dla kupujących telewizory LCD i plazmowe

  1. http://www.ceneo.pl/telewizory%20LCD.html

  2. http://www.ceneo.pl/telewizory%20plazmowe.html

Pozdrawiam.

neo10 głupoty piszesz, HD ready oznacza że TV jest zdolny do odtwarzania filmów w trybie 720 (1280x720) oraz dźwięku przestrzennego a także że jest wyposażony w odpowiednie złącza i w odpowiedniej ilości. Rozdzielczość matrycy w TV LCD to sprawa producenta (którą bardziej mu się kalkuluje wykożystać).

Wedłóg mnie nie warto dpołacać za FullHD (najczęściej sporo) jeśli będzie służył do gapienia sie w TV bo w europie standardem będzie przez najbliższe lata standard 720 a nie 1080, inna sprawa gdy będziesz miał dostęp do sprzętu i filmów w HD (blueray czy HD DVD) oraz konsol pracujących w tym trybie (jak narazie większość gier jest w 720).

Zamiast rad ludzi którzy do końca nie orientują siew temacie pogoogluj, zacznij od wikipedii, puźniej poszukaj ile kanałów polskich i zagranicznych nadawanych jest w jakim trybie (większośćjest nadawana w 720 a nie 1080).

To co piszesz jest prawdą ale już praktycznie standardem się stało że w LCD jak piszę HDready to jest on na matrycy 1366x768… i takie telewizory przyjmują także sygnał z fullhd ale skalują go do rozdzielczości matrycy… Takie telewizory różnią się od fullhd jedynie rozdzielczością matrycy. wyjścia itp… wszystko jest takie same .

Tzn telewizory róznią się jeszcze zastosowaną matrycą… pva,s-pva itp…

A propo nadawania kanałów HD to z tego co wiem więcej obecnych polskich kanałów HD nadaje w 1080p niż w 720p…

Żeby TV miał znaczek FullHD to nie tylko musi mieć odpowiednią rożdzielczość ale też musi być wyposażony minimum w DVB-T, inaczej będzie tylko HD Ready.

No dobra, Full HD. Myślałem o jakimś Samsungu. Co sądzicie?

hej,

ja osobiście zastanawiam się nad monitorami 2333HD lub T220HD (Samsunga oczywiście :slight_smile:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=19&t=311648

LG.

:slight_smile:

Tyle że to, że jest wyposażony w DVB-T w Polsce ci się nie przyda. Musi być DVB-T MPEG-4, bo taki standard będzie wprowadzony w Polsce.