Fundacja Uwaga - Apel

Serdecznie zapraszam do wspierania fundacji Uwaga www.fundacjauwaga.org
Fundacja Uwaga walczy z oszustwami tymi pospolitymi i tymi zorganizowanymi przez wyspecjalizowane firmy które za pomocą akwizytorów prezentów na pokazach telemarketera czy internetu wciskają marne towary za duże pieniądze wpędzając tym samym ludzi w problemy finansowe
Zajmujemy się również nieuczciwymi praktykami sprzedawców. Działamy w ochronie praw konsumenta.
Raz jeszcze zapraszam do zapoznania się z naszymi akcjami na naszej stronie w zakładce aktualności
Pozdrawiam serdecznie

Co ma portal do owej fundacji?

Jak na pospolite ruszenie to młoda firemka.

Na stronie pisze o policji, ciekawe czy się ucieszą jak im zabieracie laury.

Tam są tylko aukcje z których pozyskujecie środki i coś w rodzaju kroniki policyjnej. Tak walczycie z cyt. “oszustwami tymi pospolitymi i tymi zorganizowanymi przez wyspecjalizowane firmy które za pomocą akwizytorów prezentów na pokazach telemarketera czy internetu wciskają marne towary za duże pieniądze wpędzając tym samym ludzi w problemy finansowe”?

Mam też pytanie ogólne - czy takie aspekty działalności fundacji są nadal aktualne? Pytam z ciekawości, bo słyszałem, że zdecydowanie bardziej pro bono są stowarzyszenia.

Taa… strona amerykańska, wielki polski biznes, tajny zarząd :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ta fundacja to świeżynka, założona w październiku tego roku. Nic o niej nie wiadomo, poza tym co sama deklaruje. To co ja ustaliłem, to jakiś biznes dość rodzinny chyba, bo:

Dane osób wchodzących w skład organu:

1. Nazwisko FIGARSKA
2. Imiona MAGDALENA SYLWIA
3. Funkcja w organie reprezentującym PREZES ZARZĄDU FUNDACJI
1. Nazwisko FIGARSKI
2. Imiona MICHAŁ
3. Funkcja w organie reprezentującym WICEPREZES

Organ nadzoru

1. Nazwa organu nadzoru organizacji RADA FUNDACJI

Dane osób wchodzących w skład organu

1. Nazwisko, nazwa lub firma FIGARSKI
2. Imiona MACIEJ
1. Nazwisko, nazwa lub firma MILESZCZUK
2. Imiona RENATA IWONA
1. Nazwisko, nazwa lub firma MICHALAK
2. Imiona ARKADIUSZ

No i na koniec przedmiot działalności fundacji:


Przedmiot przeważającej działalności przedsiębiorcy

DZIAŁALNOŚĆ AGENCJI REKLAMOWYCH


Przedmiot pozostałej działalności przedsiębiorcy

Pośrednictwo w sprzedaży miejsca na cele reklamowe w mediach elektronicznych (Internet)
Działalność portali internetowych
Wydawanie książek
Pozostała działalność wydawnicza
Sprzedaż detaliczna książek prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach
Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet
Pozostała działalność usługowa w zakresie informacji, gdzie indziej niesklasyfikowana
Pozostałe pozaszkolne formy edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowane
Działalność wspomagająca edukację

2 polubienia

Jak fundacja, to wiadomo o co chodzi.

Napisali o tym na swojej stronie:

Środki na realizację celów statutowych pochodzą z darowizn, oraz działalności gospodarczej prowadzonej przez fundację, jaką jest agencja marketingowa FSM, zajmująca się między innymi pozycjonowaniem stron internetowych, pozycjonowaniem sklepów, reklamą w wyszukiwarce Google i reklamą w social media.

Witam
Prowadzimy spotkania edukacyjne przede wszystkim wśród osób starszych, pomagamy “odwrócić” niechciane umoey, zbieramy również materiały przeciwko nieuczciwym firmom
To tylko niektóre nasze działania, chcielibyśmy więcej móc zrobić ale ograniczają nas środki jakimi dysponujemy

Działamy w ochronie praw konsumentów nie mamy środków na reklamy każda forma informacji o naszych akcjach ma znaczenie
Przykre jest to że tak pan zareagował i zgłosił nasz post jako spam

Nic takiego nie zrobiłem, a nawet jeśli to wolno mi. To nie jest powód do żalu. Mam wrażenie, że robicie tu sobie kryptoreklamę, oczekując czegoś od forum i serwisu dobreprogramy.

1 polubienie

Gdyby Owsiak przy okazji pomocy robił biznes, toby dawno dostał dożywocie.
To nie jest organizacja pożytku publicznego… Nie znalazłem na listach fundacji uwaga.

Niedobreprogramy, niedobre :wink:

Pan Owsiak żyje z kasy, którą generuje fundacja (patrz zestawienie finansowe corocznych finałów). Pol’N’Rock jest dotowany przez sponsorów strategicznych. Wszystko jest czarno na białym. Każda firma może założyć FUNDACJĘ jako typ działalności do gromadzenia środków na działalność, odrębną kwestią jest na co idzie ta kasa.

Może to robić zupełnie legalnie - artykuł stary, ale całkiem aktualny.

Dlatego wątek ten jest w dziale “Na luzie” i tu pozostanie. Pierwotnie pojawił się również wpis autora tematu w dziale akcji charytatywnych, ale tam już go nie ma.

Oczywiście, że nie jest, bo być taką nie może. Nie spełnia wielu warunków.


Co do WOŚP, to jest to OPP. Tak więc fundacja WOŚP musi spełniać (i spełnia) wszystkie warunki. Pieniądze zebrane na “Finałach WOŚP” idą w całości na cele statutowe.

1 polubienie

Z tej podlinkowanej strony:

  1. Cały dochód organizacji (nadwyżka przychodów nad kosztami) przeznaczany jest na działalność pożytku publicznego.

Jest jakiś limit kosztów?

A to coś zmienia?

Zmienia.


A w kontekście podlinkowanej strony, to przecież każdy może 1% podatku przeznaczyć na dowolną OPP.

Gdzieś przeczytałem/zasłyszałem, że stowarzyszenia są “bezpieczniejsze” od fundacji jeśli chodzi o usługi pro bono, bo mają limitowane koszty własnej działalności. Wiesz coś może na ten temat?