Funkcja blokowania zawartości w Operze zwariowała - naprawa?

(Hitm3n) #1

Witam.

Pojawił mi się dzisiaj bardzo niemiły problem w Operze 11.62. Otóż, nie mogę odpalić dosłownie ani jednej strony, na każdej pokazuje się blokada zawartości - da się to jakoś ominąć? Jestem pewny, że niczego nie blokowałem, mam od tego Ad-blocka, a w ścieżce, którą podaje Opera, nie ma niczego, co miałbym usunąć z blokady - jakaś sugestia, co zrobić?

Co ciekawe, w Operze Beta 12 wszystko działa dobrze. I nie, nie chcę się przesiadać na betę, chcę wersję 11.62. Tak przy okazji, to mam problem z odinstalowaniem tej bety, nie odnajduje instalatora :expressionless:

(Łukash) #2

Shift+Delete > CCleaner i po ptokach :smiley: Swoją drogą przy betach warto korzystać z opcji "instalacji USB"

Jeżeli nie używasz Operowego blokera (urlfilter.ini) to opera:about > profil usera >zamknij Opere > wejdź i usuń ten plik- urlfilter.ini / reinstalacja rozszerzenia.

(Hitm3n) #3

Nic to nie dało :confused:

(Łukash) #4

O jaką ścieżkę chodzi ?

(Hitm3n) #5

Chodzi o "prawoklik -> zablokuj zawartość -> szczegóły"

(Łukash) #6

Jakie rozszerzenia masz zainstalowane ? Spróbuj powyłączać wszystkie. Odinstaluj AdBlocka ,wejdź w folder AppData\Local\Opera\Opera\widgets. Masz foldery wuid ,w folderach są pliki prefs.dat(notatnik) ,tu masz nazwę Nazwa ,znajdź folder z AdBlockiem i go usuń.

(surface) #7

C:\Users\XXXXXXXX\AppData\Roaming\Opera\Opera i skasuj plik urlfilter.ini

jeżeli korzystasz z adblocka do opery też go wyłącz.

Wyłącz również Opera Link jeżeli z niej korzystasz zobacz czy nastąpiła jakaś zmiana

(Hitm3n) #8

@surface - to już zostało napisane i nie pomogło :wink:

@Łukash - to już zdało egzamin, dzięki wielkie :-). Teraz zostało jeszcze raz zainstalować Ad-blocka.