Funkcja LightScribe w Samsung SH-S202


(Patryk94) #1

Witam. Zakupiłem ostatnio nagrywarkę Samsung SH-S202. Czy jest w niej fukncja LightScribe, czyli, że wypala laserkiem jakiś obrazek lub wzorek na płycie? Jeżeli tak to proszę powiedzieć jak to zrobić i jakiego programu do tego użyć. Czy są potrzebne do tego specjalne płyty czy wystarczą zwykłe?

Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź :mrgreen:


(Matt_at) #2

Tak jest

W NERO jest taka opcja

tak kosztują koło 5 złotych


(Narv) #3

Aby wykonać nadruk musisz mieć specjalne płyty LightScribe. Najpierw musisz pobrać i zainstalować oprogramowanie LightScribe odpowiednie dla używanego przez Ciebie systemu operacyjnego (oczywiście tylko wtedy gdy nie instalowałeś tego dołączonego do płyty z nagrywarką). Jeżeli używasz Nero to pojawi Ci się opcja wypalania nadruków LightScribe. Do tworzenia obrazu, który chcesz nadrukować możesz użyć Nero Cover Designer lub też programu znajdującego się na stronie http://www.lightscribe.com

Pozdrawiam.


(popula) #4

Ceny płyt z Light Scribe --> KLIKNIJ


(Patryk94) #5

Wybieram Windows a co później? Zainstalować to?:

> LIGHTSCRIBE SYSTEM SOFTWARE (LSS)

Tak się składa, że mam oryginalne Nero 8.2 :smiley:


(Narv) #6

Tak, chodzi dokładnie o: “LIGHTSCRIBE SYSTEM SOFTWARE (LSS)”. Musisz to pobrać i zainstalować, po instalacji w pasku obok zegarka pojawi Ci się ikona od tego oprogramowania. Wejdź w opcje, ustaw domyślnie kontrast obrazka na taki jaki Ci odpowiada i możesz spokojnie wyłączyć opcję uruchamiania tego panelu kontrolnego LighScribe przy uruchamianiu się systemu - jest niepotrzebny, a tylko zasoby zabiera.


(Patryk94) #7

A czy jest to niezbędne, nawet jak będę korzystał z Nero?


(Narv) #8

Tak, bo to jest sterownik umożliwiający wypalanie etykiet LightScribe. Dopiero po jego zainstalowaniu w Nero pojawia się opcja wypalania etykiet na płytach.


(Patryk94) #9

Dobrze. Dziękuje wszystkim za pomoc. Temat uważam za zamknięty. Pozdrawiam