Funkcja płacę z allegro-czy bezpieczne?

(Symusek1) #1

Witam!

Czy funkcja PzA-płacę z allegro jest w 100% bezpieczna? Czytalem gdzieś, że różnie to bywa z tą formą zapłaty. Jakie jest wasze zdanie?

(Wolfgar) #2

Czemu nie miało by być bezpieczne? No chyba że ktoś nie ma skonfigurowanej tej opcji i sobie wyraźnie nie życzy korzystania z niej.

Najprościej to wytłumaczyć tak.

Jesteś Ty ze swoimi pieniędzmi na zakup przedmiotu. -->

Jest firma która ma konta bankowe w prawie wszystkich bankach. -->

Jest sprzedawca który ma dla Ciebie towar.

Dzięki pośrednictwu tej firmy przelewy dochodzą w kilka minut a nie np w ciągu 24h jak to ma miejsce przy przelewach między różnymi bankami (np mbank i ING)

Te przelewy są tak samo bezpieczne (w moim mniemaniu) jak każde inne. Taka sama szansa na pomyłkę jak przy przelewie bezpośrednim.

Pozdrawiam

(system) #3

Bezpieczniejsze niż byś przesyłał normalnie, bo jakby potancjalny oszust twierdził, że pieniędzy nie wysłałeś, to masz jasny dowód.

(ak6) #4

Bezpieczne, bezpieczne bez nerw. Sam na początku sceptycznie podchodziłem do tej formy płatności, a teraz ta jest pierwsza, z której korzystam.

Głównie dla szybkości dochodzących przelewów (niezależnie od świąt czy niedziel)

Również bardzo chętnie przyjmuję taką formę płatności jeśli ktoś kupuje ode mnie. Wiem, że pieniądze dotrą szybki i na każdym kroku będę informowany gdzie aktualnie się znajdują.

(ra-v) #5

Bezpieczeństwo to pojęcie względne. Poziom bezpieczeństwa jest równie wysoki jak znajomość zasad korzystania z Internetu przez użytkownika. Temat rzeka - więc tylko rób to co piszą na ekranie i będzie dobrze;)

-- Dodane mniej niż minutę temu --

Bezpieczeństwo to pojęcie względne. Poziom bezpieczeństwa jest równie wysoki jak znajomość zasad korzystania z Internetu przez użytkownika. Temat rzeka - więc tylko rób to co piszą na ekranie i będzie dobrze;)