Funkcja płacę z allegro-czy bezpieczne?

Witam!

Czy funkcja PzA-płacę z allegro jest w 100% bezpieczna? Czytalem gdzieś, że różnie to bywa z tą formą zapłaty. Jakie jest wasze zdanie?

Czemu nie miało by być bezpieczne? No chyba że ktoś nie ma skonfigurowanej tej opcji i sobie wyraźnie nie życzy korzystania z niej.

Najprościej to wytłumaczyć tak.

Jesteś Ty ze swoimi pieniędzmi na zakup przedmiotu. -->

Jest firma która ma konta bankowe w prawie wszystkich bankach. -->

Jest sprzedawca który ma dla Ciebie towar.

Dzięki pośrednictwu tej firmy przelewy dochodzą w kilka minut a nie np w ciągu 24h jak to ma miejsce przy przelewach między różnymi bankami (np mbank i ING)

Te przelewy są tak samo bezpieczne (w moim mniemaniu) jak każde inne. Taka sama szansa na pomyłkę jak przy przelewie bezpośrednim.

Pozdrawiam

Bezpieczniejsze niż byś przesyłał normalnie, bo jakby potancjalny oszust twierdził, że pieniędzy nie wysłałeś, to masz jasny dowód.

Bezpieczne, bezpieczne bez nerw. Sam na początku sceptycznie podchodziłem do tej formy płatności, a teraz ta jest pierwsza, z której korzystam.

Głównie dla szybkości dochodzących przelewów (niezależnie od świąt czy niedziel)

Również bardzo chętnie przyjmuję taką formę płatności jeśli ktoś kupuje ode mnie. Wiem, że pieniądze dotrą szybki i na każdym kroku będę informowany gdzie aktualnie się znajdują.

Bezpieczeństwo to pojęcie względne. Poziom bezpieczeństwa jest równie wysoki jak znajomość zasad korzystania z Internetu przez użytkownika. Temat rzeka - więc tylko rób to co piszą na ekranie i będzie dobrze;)

Dodane mniej niż minutę temu

Bezpieczeństwo to pojęcie względne. Poziom bezpieczeństwa jest równie wysoki jak znajomość zasad korzystania z Internetu przez użytkownika. Temat rzeka - więc tylko rób to co piszą na ekranie i będzie dobrze;)