Funkcja przeciągnij i upuść tekst w Windows 7

Mój problem jest następujący - ojciec kupił ostatnio laptop (Samsung R530) i przesiadł się z Windowsa XP na Windows 7. W Windowsie XP bardzo często korzystał z funkcji przeciągnij i upuść tekst, tzn. zaznaczał jakiś tekst (w InternetExplorerze 8) i myszką przenosił np. do paska adresów, Office’a, Notatnika etc., gdzie dalej już samodzielnie ten tekst w jakiś tam sposób formatował. W Windows 7 ta funkcja nie działa - tekst da się zaznaczyć (to akurat jest oczywiste), ale nie kopiuje się poprzez upuszczenie, a mojemu ojcu bardzo zależy na tej funkcji. Ktoś ma jakieś pomysły jak przywrócić ją w Windowsie 7?

Wiem, że drugą metodą jest po prostu funkcja zaznaczania tekstu, dać prawym kliknięciem myszy opcję Kopiuj i wklejenie gdzie się podoba, ale dla niego ta funkcja jest niewygodna i zależy mu na wcześniej wspomnianej w Windowsie 7.

Z góry piszę, że odpada różnica między wersjami InternetExplorer - na obu systemach korzystał z tej samej wersji (IE8). Myślałam też, że problem leży w “przycisku Akceleratory dla zaznaczenia” (tak to się nazywa w opcjach), który pokazywał się przy zaznaczaniu tekstu i próbie przeniesienia go. Wyłączyłam tą funkcję, ale problem został.

Ma ktoś jakieś pomysły na przywrócenie tej funkcji? Jeśli już ktoś miał podobny problem na forum to z góry przepraszam za powtórzenie pytania, a innych internautów po prostu proszę o podanie mi linka.

Drag&drop tekstu do edytora tekstu (word, notatnik, pole tekstowe na stronie) dziala w Win7. Co do paska adresow zainstaluj mu IEPro tam jest opcja, że jak ma zaznaczony tekst wystarczy kliknąć na niego prawy i w menu pojawie się opcje :“Przejdź pod ten adres” i “wyszukaj”, które wyszukuju w google.

Dodane mniej niż minutę temu

A zapomniałem dodać, że jak zaznaczysz tekst i naciśniesz lewy na nim, i przeszuniesz kursor letko w prawo (lub lewo) nie puszczając lewego przycisku myszy i puścisz to ( jak masz IEPro zainstalowane) to automatycznie ci otworzy się nowa zakładka z tą treścią w google, a jak będzie to tekst zaczynający się od “http://” lub “www.” to przejdzie do tej strony.

No właśnie problem w tym, że na laptopie ta funkcja nie działa - zaznaczam tekst, chcę go przeciągnąć do notatnika i nie idzie.