Funkcja telefonu CLIP - program dla PC-ta


(Maryś) #1

Witam.

Mam telefon stacjonarny i wykupioną funkcję CLIP (czyli identyfikacji numeru przychodzącego. Mój aparat telefoniczny popsuł się i podłączyłem do linii stary telefon bez wyświetlacza. W PC-cie zamontowana jest karta faxmodemu do odbierania faksów. Czy jest jakiś program, który umożliwiałby wyświetlanie funkcji CLIP na PC-cie ?


(Dod) #2

Nie, chyba że np: założysz sobie nr. miejski w jakimś komunikatorze voip i każdy będzie dzwonił na ten nr :slight_smile:


(Maryś) #3

TaOs : Dzieki, ale nie wiem czy my się dobrze rozumiemy.

Mój telefon stacjonarny, na którym wyświetlane są numery przychodzące (funkcja CLIP, którą wykupiłem w TPSA) popsuł się.

Jednoczesnie faksy odbieram poprzez faksmodem na PC-cie za pomocą programu FaxTalk Communicator.

Przy nadeściu faksu program FaxTalk uruchamia się i przyjmuje faks do swojej skrzynki automatycznie. Okno programu uruchamia się za każdym nadejściem sygnału telefonicznego. Można więc przypuszczać, że nie ma przeszkód technicznych ażeby przy wykupionej usłudze CLIP numer dzwoniącego wyświetlił się w oknie programu. Takiej opcji nie ma FaxTalk Communicator. Nie znalazłem jej też w najnowszej wersji 7.0 (chyba, że przeoczyłem). Dlatego pytam : Czy Ktoś z Szanownych Forumowiczów nie spotkał się z rozwiązaniem tej kwestii ?

Do chwili naprawy mojego telefonu stacjonarnego ( a może to potrwać około 14 dni) muszę korzystać ze starego aparatu telefonicznego, który nie ma wyświetlacza.

Złączono Posta : 27.03.2006 (Pon) 22:35

Spytam może inaczej :

Czy któryś program faksowy, telefoniczny posiada funkcję wyświetlania numeru osoby dzwoniącej (CLIP) ?