Funkcjonowanie Core Duo

Witam

Mam takie głupie pytanie:

Jak przy procesorze “Intel Core Duo” jest napisane 1,66 GHz

to znaczy ze oba rdzenie działaja z taka czestotliwoscia czy kazdy z nich?

Jesli był gdzies taki temat to prosze o link

Pozdrawiam

każdy z nich osobno ma 1.66Ghz

Oznacza to ze każdy z rdzeni pracuje z taką prędkością (2x1,66) ale nie oznacza to, że procesor pracuje z prędkością 3,32.

Taktowań się nie dodaje.

To tak jakbyś miał dwa osobne procesory w kompie.

Radze zapoznać sie z ofertą Apple. Tam już dostepne są od kilku miesięcy procesory Intel Xeon QuadCore (4 rdzenie) - to tak dla zainteresowanych kupnem 2 rdzeni.

Osobne to jest powiedziane na wyrost bo jeden jest uzależniony od drugiego, dopiero AMD w swoich K10 wprowadzi osobne taktowania i pamięć L3, tak więc reszta nie będzie współdzielona i to już “dwoma” prockami w kompie można nazwać :smiley:

Witam!

Nic nowego… podobnie jest na platformie PC - np. Core 2 Quad QX6700.

Apple jest bardzo drogie w porównaniu z PC.

ps. ciężko wykorzystać dwa rdzenie, a co dopiero 4…

Nie no 4 rdzenie to jest dobra rzecz, zapuszczasz przeglądarke, WMP i do tego skan atywirusowy (nie mówie o komunikatorach i innych bajerach) i podejrzewam że chodzi miodzio…

Nie miałem tej przyjemności ale to jest chyba przeznaczenie takich procesorów. Szczerze to własnie działanie tych trzech aplikacji powoduje (przynajmniej u mnie) masakryczne spowolnienie pracy i przydało by się zeby mogły pracować równocześnie i bez spowolnienia kompa - można by cześciej przeprowadzac skan (nawet przy każdym uruchomieniu).

Podobno do celowo ma być 8 rdzeni, ale to już przegięcie pałki…

4 rdzenie jeszcze moga miec logiczne zastosowanie, chociaż…

Witam!

Poczytaj trochę kolego o wykorzystaniu 4 rdzeni, a zobaczysz, że jesteś w błędzie…

4 rdzenie przydają się podczas obróbki video i przy używaniu aplikacji potrafiących z nich korzystać.

Dwa rdzenie zostały stworzone po to aby obsługiwac płynniej dwie aplikacje uruchomione jednocześnie.

Do grafiki sie montuje kilka kart graficznych, tak jak to ma miejsce w Mac Pro :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 20.04.2007 (Pią) 23:56

…a jeśli chodzi o grafike to Mac nie ma równych…spytaj sie panów w Hollywood.

8… to ma być dużo?

80!

http://pclab.pl/art24856.html

4 rdzeniówki nie są takie idealne, zwykła typowa sklejka Intela, 2x Core i po robocie.

Witam!

Dwa rdzenie nie zostały stworzone, żeby obsługiwać dwie aplikacje na raz, tylko po to, żeby podzielić się zadaniami.

Według Twojej teorii 1 rdzeń = 1 aplikacja… to teraz pomyśl - masz jeden rdzeń, a masz odpalony: OS, AV, FW, komunikator, przeglądarke itp… i co?

Nie aplikacje sa rozdzielone po równo na kazdy rdzeń…i to powoduje że wszystko hula płynniej i stabilniej.

Nie mam racji, to po co te dwa rdzenie…

Złączono Posta : 21.04.2007 (Sob) 0:13

…jedna aplikacja hula na dwóch rdzeniach

Złączono Posta : 21.04.2007 (Sob) 0:14

i nie mam tu na myśli szybkości działania, tylko…jakby to powiedzieć…wiesz przełączaś okna jakbys przerzucał strony w książce, bez wysiłku :slight_smile:

Złączono Posta : 21.04.2007 (Sob) 0:23

Cytuje:

"Podobnych sytuacji podczas normalnej pracy przy komputerze możemy sobie wyobrazić bardzo wiele. Wielokrotnie przecież uruchamiamy jednocześnie wiele programów i tam, gdzie procesory jednordzeniowe zaczynają się “przycinać”, układy dwurdzeniowe nadal będą szybko reagowały na nasze polecenia."

http://pclab.pl/art14783-10.html

Test pierwszego dwurdzeniowego procka na polskim rynku…

PS a co do grafiki to ja nie zaprzeczam :smiley:

Zapoznaj się z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

Wiekszosc progsow nie wuykorzystuje pelnego potencjalu 2rdzeni…

Ale jest na to maly trik, odpalic menedzera zadan i podwyzszyc priorytet na wysoki badz czasu rzeczywistego, wtedy program bez problemu obciazy kompa w 100%, co prawda wtedy nie bedzie sie nadawal do czego innego, ale jesli nam zalezy np na kodowaniu video i zostawiamy kompa na noc z mnostwem plikow mocno skompresowanych to jest w sam raz :wink:

z tym sie nei zgodze. jesli aplikacja nie umie sama w sobie dobrze wykorzystac 2 rdzeni to to nic nie pomoze. sprawdzałem duzo razy. w wiekoszci przypadków to nic nie daje