Fuzja AMD i ATI - Co sądzicie?

http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,21728 … forum.html

Teraz tylko INTEL powinien połączyć się z NVIDIA, VIA z jakimiś chińskimi producentami i już byłaby ostra jazda na rynku.

Może to i dobrze - ja osobiście mam nadzieję na lepsze sterowniki graficzne do Linuksa (nareszcie :D).

Wg mnie to całkiem niezła propozycja, AMD zawsze była przychylniejsza dla OpenSource, może wreszcie doczekamy się porządnych sterowników dla Radeonów dla Linuksa :slight_smile: (chociaż mi to lata, i tak mam Nvidię).

Moze to i dobrze !!

Też będę używał NVIDII… Instaluję właśnie Gentoo i z tymi sterownikami do ATI jest niezła jazda…

Dodając do tego, że mam RAID softwareowy na mojej płycie GA-K8NE, to jazda jest masakryczna - 24 godziny siedziałem tylko po to żeby odpalić moją matrycę RAID0. W necie NIE ZNALAZŁEM co ciekawe żadnego działającego rozwiązania - musiałem połączyć kilka rozwiązań z forów gentoo w jedno i dopiero zaczęło działać.

Ale, jak

  • w tym wypadku plusami dodatnimi było to, że nauczyłem się ŚWIETNIE obsługiwać pliki konfiguracyjne, gruba, skompilowałem z 50 kernelów… Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.

EDIT:

W końcu dzięki mojemu “problematycznemu”, taniemu, staremu sprzętowi (o starym Celeronie 300 na chipsecie VIA mówię) na którym windows się nieustanie sypał, nauczyłem się naprawiać windowsa. Teraz dzięki kombinacjom alpejskim z Gentoo nauczę się konfigurować Linuksa.

ja osobiscie wolałbym mariarz AMD nVIDIA :slight_smile:

niemam ku temu jakis poważnych argumentów ale jakoś podoba mi się układ amd-nvidia i geforce na pokładzie :stuck_out_tongue:

Ja tam bym nie był do końca optymistą, może być tak, że od tej pory athlony i semprony włożymy tylko do płyt z chipem ati na pokładzie,tak więc nie musibyć tak za zielono. Wstrzymajmy się więc do pierwszego “wynalazku” ATIAMD

AMD może być ale jakoś nie lubie ATi wolę Nvidia, poczekamy zobaczymy co będzie z tego w przyszłości.

Teraz będziemy mieć karty graficzne AMD albo procesory ATI.

Hmm szkoda, ja wole AMD od Intela ale za to Nvidię od ATI. No ale moze coś dobrego z tego wyniknie, mam nadzieje ze ATI zacznie w koncu robić porządne sterowniki i lepsze produkty.

I znów słabsza konkurencja, to dobre ale nie dla nas miejszy nakład na na jakość wyższe ceny - tak z ekonomicznego punktu widzenia. Ale plus jest taki, że obie firmy mają podobny charakter działania. Co by się stało gdyby Intel się połączył z ATI, bądź tragedią by było gdyby z AMD.

I wcale jakość nie spadnie, ale sprzęt może podrożeć, oczywiście wszystko z czasem.

Jak procki to wole AMD a jak grafy to wole nVidię czyli…fuzja mi nie wsmak jest… :?

Fakt- wigrus ty to masz łeb nie od parady :mrgreen:

Ja muszę przyznać, ze jestem neutralny w tej sprawie.

Mam GeForce’a Nvidii i Semprona AMD…heheh

trudno mi ocenić która firma jest lepsza, jednak takie fuzje nie zawsze są dobre…

Proszę sobei przypomnieć umowy między producentami kart i twórcami gier sprzed paru lat…

Kiedy to Nvidia dogadała się z bodajze EA… ze na Geforce’ach gry Electronic Arts dzialac beda lepiej…

To nie wporzadku by uzytkownik kupujac komputer/karte graficzna musial juz na tym poziomie myslec o grach w ktore bedzie mogl zagrac…

Rozlam na rynku…

i to nie tylko to, gry oparte na open gl lepiej hasają gf, na direcie radki.

Tak więc należy się wstrzymać do 1 testów owych produktów, w zasadzie to do wszystkich produktów.

A ja myślę, wbrew wszystkim “czarnowidzom”, że to wyjdzie tylko na dobre.

Napewno nie będzie tak, że nagle karty Nvidii nie będa działać na platformach AMD (mam tu na myśli wszystkie “przyszłościowe” rozwiązania AMD). Nvidia jest zbyt znaczącym graczem na rynku.

Wydaje mi się, że chodzi w tej fuzji bardziej o to, że AMD nie mogło dotąd konkurować z Intelem na polu zintegrowanych grafik, gdyż takowych zwyczajnie nie miało. Musiało bazować na rozwiązaniach dostarczanych przez producentów płyt głównych. Teraz będą mogli dostarczać własne rozwiązania, które zostaną opracowane przy udziale ATI. A to spowoduje większą różnorodność na rynku, co w rezultacie może doprowadzić do spadku cen (więcej graczy na rynku = większa konkurencja).

Proponuję poczytać, co o tym pisze AMD na swojej stronie

http://www.amd.com/pl-pl/0,3715_14197_14198,00.html

Fuzja AMD i ATI byłaby niemożliwa… – Kto tu by kogo wykupił i za jaką cenę??

AMD wiedziało że albo teraz wykupi ATI, albo Intel się tym zainteresuje. Więc trzeba było zrobić pierwszy krok.

Jaka korzyść z tej fuzji?? Nowe płyty dla AMD od ATI będą najszybciej pokazywały się na rynku. Będą lepsze chipsety z zintegrowaną grafiką, bardziej przemyslane itd.

Wg mnie fuzja powinna jeszcze nastapic pomiędzy VIA, SiS i S3(karty graficzne dośc dobre) Nowa nazwa formy ViS3 I to bybyło niezłe posunięcie. Ci producenci mogliby razem produkować CPU i GPU oraz chipsety płyt głównych, mimo ze do tej pory nie wychodziło im to najlepiej.

Cóż AMD zacznie odgrywać rolę w chipsetach z zintegrowaną grafiką, a co za tym idzie także w urządzeniach mobilnych(np. laptopach) oraz platformach typu media-centerAMD Live!)

Wg mnie fuzja będzie miała dobry wpływ, a że 1-wsze produktu AMD-ATI zobaczymy w przyszłym roku, to b. dobrze…

Pewnie będą to procesory pod socket AM3, PCI-E II, SATA III, DDR3 i inne bajery :wink:

Nie wiem czy słyszeliście, ale karty graficzne, które korzystają z pamięci RAM komputera mają być znacznie wydajniejsze na złączu PCI-Express II.

Chodzi tu o techniczne sprawy. Być może AMD o tym wie i dlatego ta fuzja ma dla niego ogromne znaczenie(choć nie jest to jedyny powód), zwłaszcza gdy się wie więcej niż zaawansowany uzytkownik peceta…