FX-6300 wysokie taktowanie

Witam. Wczoraj zauważyłem, że procek sam się podkręcił do 6,3 Ghz podczas grania. Ale od początku. Grałem sobie w Path of Exile ale co jakiś czas wyskakiwał mi błąd z DXGL. Przeinstalowałem DX i stery od karty graficznej(HD7850 wersja z 2GB pamięci) i problem się naprawił. Nie wiem czy przez to czy po aktualizacji systemu pojawiły mi się plany zasilania od Asrock takie jak OC Boot i Asrock CNQ. Ustawiony był ten OC ale ja go nie ustawiałem. Zawsze mam włączony plan zrównoważony. Odinstalowałem programy od Asrock zrobiłem reset w BIOS ustawień zmieniając tylko taktowanie RAM na 1333 Mhz ponieważ BIOS ustawiał ją na 1066. Odpalam grę a procesor w HWMonitor pokazuje taktowanie 4.3Ghz. Wiem, że istnieje coś takiego jak tryb boost ale ten procek powinien wskoczyć na 4.1Ghz. Czy jest to błąd w HWMonitor i źle podaje wyniki, czy coś niedobrego dzieje się z moim sprzętem?
Płyta Asrock 960GC-GS FX, FX-6300,chłodzenie Spartan HE923 PRO, 2x4GB ram kingston 1600Mhz, HD 7850 od VTX3D, zasilacz Corsair VS 450, SSD ADATA SP550 240GB i dwa HHD od WD.
Tutaj screen z HWMonitor : https://s1.postimg.org/ar69kt7nj/6ghz.png
Z góry dzięki za odpowiedź.

Błąd odczytu przez program - używaj CPU-Z i Core Temp w miarę wiarygodne.