G data wykryła Wirusy na wp.pl

Witam przeglądałem sobie stronę wp.pl ,w firefoksie chciałem wrócić do ostatnio oglądanej strony .A tu G data pokazała ,Wirus: JS:Redirector-EN [Trj] (Engine-B),Adres: rek.www.wp.pl,Status: Odmowa dostępu.Cenie sobie ten pakiet bezpieczeństwa ,wersja 2010 w ogóle nie miała fałszywych alarmów .A teraz mam G data IS 2011 z komputer świat.Czy to są fałszywe alarmy ?.

Wiele wskazuje na to że tak.

Dla pewności możesz podać logi z OTL według ustawień pokazanych na forum.

Log wstawiasz na http://www.wklej.org tutaj jedynie link.

Mi dzisiaj Avast na wp.pl też niby wykrył tego wira o którym piszesz.

greh już sprawdzałem dodatkowym antywirusem boot cd ,komputer czysty .Z informacji jakie znalazłem to mogło być to spowodowane reklamą java script ,java w ostatnim czasie jest podatna na ataki .Dlatego skanery antywirusowe są bardzo wrażliwe (a ile w tym prawdy to nie wiem) .Szkoda ze strony jak iplex.pl wymagają java ,którą nie którzy radzą odinstalować .No ale lepiej niech są te fałszywe alarmy ,niż dziurawy antywirus.

pol1975 co ciekawe G data korzysta z dwóch skanerów jednym jest Avast ,więc by się zgadzało .

A z czystej ciekawości się zapytam G data stosuje skanery Avasta i BitDefender,czyli jest współpraca między nimi ?.A jeśli jednym z skanerów jest avast ,a Gdata ma wykrywalność ponad 99%,to znaczy ze Avast jest dobrym antywirusem.