G-shock czy Apple watch

G-Shocka mógłbym teraz jednak na Apple Watcha musiałbym zbierać prawie drugie tyle
Co kupic z tych dwóćh Waszym zdaniem?

Zależy, czy jest ci potrzebny zegarek smart, czy wytrzymały.

To jak zapytać czy samochód czy hulajnoga, dwa zupełnie inne urządzenia i do innych zastosowań. Ponadto modeli G-Shocka jest wiele. Do czego chcesz tego używać? Sport jakiś, powiadomienia czy wyłącznie sprawdzanie czasu? Zależy Ci na wyglądzie, funkcjonalności czy na dużej wytrzymałości?

G-Shock to na pewno zegarek na lata, mocny i toporny - sam mam już kilka lat model RANGEMAN GPR-B1000-1ER, ostatnio nabyłem model MTG-B1000-1AER z czerwonymi akcentami. Z tańszych ciekawych modeli to Casio EFR-566DB-1AV, który ostatnio był w cenie 367 zł. A dla osób, które szukają solara w tradycyjnej kopercie i bransolecie polecam Citizen Solar Chronograph AT1190-87L. Każdy do czegoś innego i na inne okazje.

Apple Watch to takie gówienko, niby funkcjonalne ale takie niezbyt ładne - chociaż o gustach wizualnych się nie dyskutuje to jakoś nie mogę tego przemilczeć. Nie bez znaczenia jest tutaj rozmiar nadgarstka i warto to brać pod uwagę. Szczególnie przy rosłych facetach ten Apple Watch będzie wyglądał jak odpustowa zabawka, podobnie jak te wszystkie Mi Bandy. W drugą stronę szczypiorki zasuwające w potężnych G-Shockach to też ciekawe zjawisko, takie pomykające po ulicy Brajanki.

Ja zdecydowałem się na jednego smartwatcha, chociaż to chyba coś pomiędzy opaską i smartwatchem - mianowicie model Amazfit T-Rex. Wystarczająco długo działa na baterii, funkcjonalnie dla mnie wystarczający, mniej plastikowy niż się spodziewałem. A teraz tak serio: wybierz to w czym będziesz dobrze wyglądał oraz ten model, z którego funkcji będziesz faktycznie korzystał. Tak, zegarki też warto mierzyć przed zakupem, bo w niektórych wygląda się po prostu śmiesznie. A jak chcesz kupić coś dla wyglądu to kup porządny tradycyjny zegarek najlepiej z solarem.

Jest jeszcze Apple Watch Ultra, który jest do pewnego stopnia połączeniem obu tych światów.

Z G-Shockiem podobno nie wpuszczają na bramce (powered by Oliwka Brazil :brazil: team).