G550A - Windows 7 32bit czy 64bit?

Cześć,

mam do was pytanie. Laptop kupuje bez systemu. Jego parametry to C2D T6600, 3GB DDR3, GF 105M.

Wypada do niego kupić system tylko teraz jaki? Stawiam na Windows 7, ale lepiej kupić wersję 32bit czy 64? Kiedyś pamiętam, że wychodziło mało programów na 64bitowe systemy. Jak jest teraz? Warto się w takie coś zapatrzeć?

Dzięki za pomoc :wink:

I co z tego jak większość aplikacji na 32 bity działa bez najmniejszych problemów na wersji 64bitowej ??

Po co sie cofać, na takim sprzęcie tylko wersja 64bit :).

I nie ma żadnych problemów z kompatybilnością?

Nic nie powinno przeszkadzać w normalnej pracy, programy uruchamiają się normalnie.

Jedynie jeśli program będzie chciał wykorzystać elementy 16-bitowe, mogą się zacząć problemy.

Sam spotkałem się na razie tylko z jednym programem (dość stary), który nie działał na x64.

Możesz jeszcze sprawdzić, czy znajdziesz sterowniki pod x64 (gdyż x86 nie są kompatybilne).

Używam x64 win 7 od nowego roku (jeszcze w grudniu dostałem w zasadzie kurierem). Nie ma najmniejszych problemów z żadną grą czy aplikacją na tym systemie. Programy x86 są normalnie uruchamiane a tych x64 jest na razie trochę jeszcze mało. Co do sterowników to ja wszystkie mam w x64 i nie było kłopotu z ich znalezieniem. Patrząc, że masz 3gb ramu i procesor 2 rdzeniowy to zdecydowanie wystarczy Ci win 32 bitowy. Dopiero do większej liczby rdzeni i pamięci ram opłaca się kupić x64. Jednym słowem-nie poczujesz różnicy między 32 a 64 bit na tym sprzęcie a x64 zabiera na dzień dobry trochę więcej ramu (koło 900-1024 MB)

gdyby to odemnie zależało zostałbym na 32 bitowych… głownie chodzi o programy czasami jest naprawdę trudno o kompatybilność :smiley:

Dwa rdzenie w zupełności wystarczą dla systemu Windows 7 x64. Chodzi o oto że Win7 x64 jest w stanie zaadresować do powyżej 4 GB pamięci RAM, tak więc jak będziesz chciał w przyszłości rozszerzyć ilość pamięci RAM do 4GB lub powyżej, to nie zastanawiaj się tylko bierz system 64-bitowy.

Jeżeli to notebook to wątpię aby chciał rozszerzać pamięć kiedykolwiek

Zgadza się.

Dzięki za dyskusję. Wybiorę jednak 32 bit :slight_smile:

Mam Y550 z 4 GB RAM. Na jednej partycji mam Win 7 HP 32 bity na drugiej Ultimate 64. Trudno o jednoznaczną ocenę bo żadnych pomiarów nie dokonywałem ale wydaje mi się, że na 64 bitowym systemie jakby lepiej się sprawował. Najmniejszych problemów ze sterownikami czy programami nie ma a mam na obu systemach zainstalowanych wiele - takich samych- programów, tak dla porównania. Obie partycje po 50 GB zapełnione na full.

Polecam 64.