GA-K8NE-RH problem

(system) #1

Witam

Mam problem z GA-K8NE-RH. Na początku po uruchomieniu komputera miałem komunikat

(Cedar) #2

Jak się domyślam to ta płyta ma już kilka latek?

Wymień baterię podtrzymującą pamięć ustawień biosu (najczęściej CR 2032), następnie wejdź w jego ustawienia, ustaw wszystko tak jak powinno być i zapisz ustawienia.

Nie aktualizuj biosu, bo jeśli nie zmieniałeś ostatnio np. karty graficznej lub procesora a przez lata było OK, to nie ma takiej potrzeby.

(system) #3

komputer kupiłem kilka dni temu jako używany(miał być sprawny) i przed chwilą odechciało mu się pracować w ogóle. Może wystarczy odczekać aż ostygnie(radiator na chipsecie gorący). Baterię wyjmowałem już wcześniej, jak mnie raczył tym komunikatem..

Teraz znów odpala ale zatrzymuje się na tym komunikacie. Do biosu nie ma możliwości w ogóle wejść. Jak udało mi się tam wejść to załadowałem optymalne ustawienia

(Cedar) #4

Masz nie wyjmować baterii tylko ją wymienić na nową.

Możliwe też, że ustawienia biosu powróciły do fabrycznych a te niekiedy nie są dla danego sprzętu najlepsze, wypadałby wejść w bios i ustawić wszystko dokładnie.

4321trewq , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif