GA-M61SME-S2 Zmiana napiecia

Można jakoś na tej płycie głównej zmienić napiecie na procesorze?

Wchodzisz w BIOS > MB Intelligent tweaker > CPU Votlage control.

Nie mam takiej opcji w Biosie

W biosie tej płyty nie ma niestety takiej możliwości chyba, że po wciśnięciu Ctrl+F1 na ekranie głównym biosu, pojawią się nowe pozycje w menu. Jeżeli jest to możliwe to tylko przez program EasyTune 5.

Jak przestawie napiecie na procesorze przez ten program do zapisze mi sie to w biosie?

NIe zapisze. Jak do dasz do autostartu to wtedy podczas starty Windy będzie zmieniał napięcia.

Sprawdzałem jeszcze raz w instrukcji, ale nie ma takiej możliwości (podniesienie napięć), tylko ET5 uruchamiany przy starcie systemu.

Tylko chodzi o to ze jak podkrece procesor do 3.2Ghz z standardowego 3.0 to juz przy starcie systemu komp sie resetuje. Czytalem ze musze zwiekszyc napiecie na procesorze. Standardowe napiecie to 1.36. Do ilu moge zwiekszyc zeby bylo w miare bezpiecznie?

Mozecie dac linka do tego programu?

Masz go na płycie ze sterownikami do płyty głównej.

A co do napiecia?

Tu Masz wersję ET5 oraz nowszą wersję 6: http://www.gigabyte.com.tw/Support/Moth … _List.aspx

Jaki to procesor?

Athlon x2 6000+

Jak mam odblokowac funkcje overclocking w tym programie?

Powinieneś mieć możliwość kliknięcia na oveerclocking->potem advanced i tam są ustawienia. Może zrestartuj komputer, albo zobacz wersję ET6 ze stronki.

A z tym napieciem?

Przepraszam, że “wcinam się” w ten wątek, ale mam podobny problem dotyczący innej płyty - ASUS P5 KPL-VM. W BIOS-ie raczej na pewno nie ma opcji zmiany napięcia zasilania procesora. Czy do tej płyty jest jakiś dedykowany program, który to umożliwia ? Albo jaki program uniwersalny będzie działał z tą płytą… i z Vistą :slight_smile: