GA-MA770T-UD3P dziła z athlonem 64 x2?

Witam

Może ktoś się orientuje czy płyta GA-MA770T-UD3P działa z procesorem Athlon 64 X2 3800+. Na oficjalnej stronie nie ma tego procesora ale ogólnie jest tam mało procków do tej płyty. Może ktos zna to z autopsji?

Pozdrawiam

Nie będzie działać ponieważ płyta jest pod AM 3. Jeżeli chcesz płyte która obsłuży ci twojego Athlona a w niedalekiej przyszłości będziesz chciał unowocześnić kompa to będziesz musiał kupić płytę pod AM 2 + np świetny Asrock A780gxh wtedy ci obsłuży wiem bo sam miałem na nim Athlona 4400

Niestety ale się mylisz. Nawet na oficjalnej stronie Gigabyte jest podane że np. GA-M85M-US2H obsługuje procesory AM3, AM2+ i AM2 jest też na liście kompatybilności procesor o którym wspomniałem wcześniej. Dlatego chcę sie dowiedzieć czy ktoś próbował wepchnąć w GA-MA770T-UD3P Atlona 64 X2 3800? Te płyty różnią się chipami ale podstawka jest taka sama. Stąd moje pytanie.

Nie nie mylę pisze jak BYK:

"Wsparcie dla procesorów AMD Phenom™ II X4 / AMD Phenom™ II X3, socket AM3

A twój athlon jest pod AM 2 a pozatym w liście procesorów obsługiwanych są tylko procesory pod AM 3 czyli Athlon II , Phenom II x2 x3 i x4 i żadne inne

Jeżeli chodzi o płytę tą co podałeś to jest płyta pod złącze AM 2+ która ma MOŻLIWOŚĆ obsługi precesorów pod socket AM3 to znaczy że procesory AM 3 są zgodne ze starszym socketem jaki jest AM 2+ ponieważ posiada kontroler ddr 2 jak i ddr3. A twój Athlon posiada tylko kontoler ddr 2

A kontroler AM 2 + jest zgodny z wcześniejszą jego odmianą AM 2 dlatego może obsłużyć twojego procka teraz rozumiesz

Chyba że jest tak jak mówisz. Kupiłem Płytkę GA MA770-UD3P jeszcze kupię procka AMD Phenom 550 i będzie git.

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

spoko tylko niezapomnij kupić pamięci ddr 3 :wink: