GA8600GT--problem

Witam!

Mam problem z kartą gigabyte GF8600GT. Komputer kupiłem we wrześniu (:D) i do tej pory działał normalnie. Oto konfig:

GA M55S-S3 rev 2.0 AM2 socket - mainboard

AMD Athlon X2 4000+

2GB ram

GA GF8600GT grafika

Problem polega na tym że gdy chce wurchomić program potrzebujący 3D lub film to z pulpitem robi sie tak:

4dbd34c241c6a200med.jpg

Dodam że dotąd wszystko działało…

Proszę o pomoc

Pozdro

jaki zasilacz do do tego konfigu ??

Wygląda że czeka ją wizyta na serwisie, mogła paść.

Podaj jaki masz zasilacz.

Sprawdź czy chłodzenie na karcie działa (wentylator się kręci, jeśli ma chłodzenie aktywne, i czy nie jest zasypane kurzem), lub dotknij do radiatora jak pasywne, jak parzy to daj jakiś nadmuch.

Zobacz na innym kompie jak będzie chodzić.

4Life Hellfire 350Watt, chłodzenie pasywne (gigabyte …) średnio 50 stopni C,a byłby jakiś program żeby uszkodzenie zdiagnozował?

nazwa do niego pasuje, mógł uszkodzić kartę, (karty są wrażliwe na kiepskie zasilacze), lub ten wyrób zasialczo podobny zaczyna padać.

Wymień tego śmiecia, na np Modecoma MC -350/400W ATX2.0 80-120 zł.

Program np ATI Tool, 3DMark, Aquamark, jak nie przejdzie testów to pewnie padnięta, ale test powinien być zrobiony na markowym zasilaczu.

Atitool , zaniż takty po 100Mhz i wykonaj test na obecność artefaktów.

Wszystko zmienić na 100MHZ?

Atitool

http://www.techpowerup.com/atitool/

A co w tym dziwnego ? To, że w nazwie jest Ati a ty masz dżiforsa ?? Progs jest do kręcenia jednej jak i drugiej karty.

OK, które mam zmienić jest 3 core i 3 memory?

wrzuć zrzut ekranu ;-).

2ac9630d75d8c84a.jpg

hmmm… Jeżeli CI ekran wibruje w takie paski to ja mam podobnie, ale u mnie to nie winna grafiki (GF 7600gs) ale monitora. Czasem po prostu na wysokich rozdzielczościach mi szfankuje. Może masz u siebie też tak. Zobacz czy na mniejszych rodzielczościach też tak masz… A tak w ogóle jaki masz monitor?

Te od 3D obniż.

przesuń suwaki dla 3d perf potem SET CLOCK i na koniec SCAN for…

a233c76f74d8459b.jpg

??

core ustaw na 500 memory na 620Mhz.

OK, i scan for artifackts?

P.S ■■■■ - jak przestawie suwaki set clock jest dobrze, ale jak kliknę scan for… to robi się jak na pierwszym screenie i obraz zaczyna migotać… Serwis?

tak serwis, ewentualnie podłącz jakiś porządny zasilacz…

eeee… sorki ten mój zasilacz ma 450W, a tak nawiasem to co mogło paść???