Gadu-Gadu - kontakty

Witam

Czy istnieją jakieś sposoby na odzyskanie kontaków z przed roku z listy gg, na serwerze gg mam najnowszą liste i na komputerze tez zapisaną w notatniku najnowsza, a jeden kontakt jest dlla mnie teraz cenny dla odzyskania, macie jakies pomysły ?

NIe da się i już. Kiedyś weksportowłem listę kontaktów na serwer i tam je trzymałem. Było ich ok. 250. Jakiś czas temu zalogowałem się na webgadu i mi importowało tylko 66 kontaktów. Jak napisałem do pomocy technicznej, że straciłem listę kontaktów z ich winy to jeszcze mnie opierniczyli, że to moja wina, bo powinienem regularnie co jakiś czas wykonywać kopię kontaktów.

GG nie trawię, bo kompletnie olewa użytkownika. Przesiadłem się na jabbera i korzystam z protokołu gmail’a. Coraz więcej znajomych zaczyna iść w moje ślady i to mnie cieszy.

W sumie lista kontaktów na serwerze GG nie powinna być nadpisywana, tylko aktualizowana o nowe kontakty. Jednak zawsze jest to ryzykowna metoda patrząc co sieć GG potrafi wyczyniać ze swoimi serwerami. Najlepiej robić kopię listy w pliku i kopiować np. na pendrive.

PS. Też polecam sieć Jabber, bo nie zmusza do korzystania z określonego komunikatora.