Gadu-gadu spowalnia system

(Czarnaxwdowa1) #1

Od wczoraj zauwazyłm, że z moim gg (mam wersję 10,5) dzieje się coś niedobrego. A mianowicie : kiedy odpalam system, to gg uruchamia sie ze wszystkimi innymi programami automatycznie. Nagle zauwazyłam, że gadu cos długo sie nie włącza. Uruchomiłam więc firefoxa jak to zawsze robię. GG włączyło sie po około 15 minutach.. W miedzy czasie korzystanie z przeglądarki było zakłócone powszechnie zwanym "ścianiem" sie komputera. Nie zwróciłam na to uwagi. Wieczorem było tak samo - tyle, że gg w ogóle się nie właczyło, a sstem bardzo psowolnił swoje działanie, zwieszał się co chwila, więc odinastalowałam to gg i komputer smigał jak należy ;o Wspomne, gdy za każdym razem klikne 2krotnie na ikone gg, aby właczyć to (bo samo sie już nie uruchomi), to komputer zaczyna momentalnie wolniej działać, a w menedzerze zadan uzycie procesora dochodzi do 100% (gdy uruchamia się(?) gg i działam w firefoxie), a po jakims czasie pojawia się ten raport o wystąpieniu błędzie w gg (cashreporter bodajze). Natomiast kiedy nie mam tego programu na komputerze, jak już wspomniałam, wszystko działa tak jak powinno, a to zuzycie procesora ledwo przekracza 50%.. Nie chce zastepowac gadu aqq, tlen czy innymi. Jest jakaś na to rada ? Z góry dziękuje.

(Grzebcio3) #2

Mam identycznie,jakieś porady?

(system) #3

Wgraj WTW, to jest Tlen, XMPP, GG, Skype w jednym. I do tego jest lekkie.

(Czarnaxwdowa1) #4

Zależy mi na tym, aby wszystko działało normalnie, jak wcześniej…

Dodane 21.09.2012 (Pt) 22:45

Poza tym, zainstalowałam na próbe kilka h temu gg 7.7 ;D włączyło sie, ale ze wzgledu na to, ze to juz dosc stara wersja, byly male komplikacje. Ale włączyło sie bez przykrych niespodzianek. Nie mam pojęcia w czym lezy problem

(djkamil09061991) #5

Przeinstaluj flash playera bo z niego korzysta gg. Dodatkowo jak wygląda twój komputer pod kątem optymalizacji? Auto start nie zasmiecony itp?

(Spoxi13) #6

zainstaluj AQQ najleprzy komunikator :slight_smile:

(Bogdan_G) #7

Przed wyrzuceniem starego flashplayera, trzeba prawym przyciskiem myszy kliknąć na ikonę gg 7.7 koło zegara i kliknąć zamknij. Inaczej będzie konflikt. Mam portable Geek uninstaller i on dość dokładnie czyści pozostałości. Potem trzeba pobrać najnowszą wersję flasha i zresetować kompa. Wróci ikonka, a gg 7.7 będzie śmigać. Mnie tam idzie biorąc 30 k w procesach. Zauważyłem też, że reklamy spowalniają to gg, ale jest na to sposób - ggkiller. Z reklamami obciążał system bardziej.

(adam9870) #8

Autoruns

[quote name=Łukash nie-dziala-windows-exploler-t498470.html?hilit=autoruns#p3135725]Daj raport Autoruns: http://www.dobreprogramy.pl/AutoRuns,Pr … 13208.html ,File > Save > Zapisz > Zapisz. Spakuj i wstaw tu : http://www.zippyshare.com/ ,daj linka.

(Czarnaxwdowa1) #9

Beduin : pisałam już, NIE mam zamiaru instalować zamienników, interesuje mnie TYLKO GG. trudne do zrozumienia ? dla każdego coś innego jest dobre. mi akurat najlepiej korzysta się z gg. libros - dziekuje ze rady, na pewno wykorzystam je w praktyce, ale błagam, chyba nie myślisz, że będe korzytać z tak starej wersji, jestem przyzwyczajona do nowej… adam- rowniez dziękuje, ale nie - zalezy mi na gg. choćby nie wiem jak, choćby ostatnim wyjściem miałby być format - to i tak zostane przy gadu.

(adam9870) #10

Myślę, że masz obciążony system, pokaż raport z Autoruns tak jak prosiłem.

(Bogdan_G) #11

Fakt. Były komplikacje z gg po pięcioletnim używaniu. Musiałem wszystko czyścić w rejestrze i co tylko pozostało z gg w systemie. No i wielokrotna instalacja była obarczona błędem crascha. Po wielokrotnym czyszczeniu doszedłem do wniosku, żeby nie importować ustawień i kontaktów. No i solidnie gg się zainstalowało i jak widać na screnie sprzed pięciu minut, otwarte gg exe zjada tylko 34 k. w procesach.

http://vpx.pl/image/DYn

Mnie to wystarczy, co mam i też nie chcę innych komunikatorów. :slight_smile:

(Iworex Design) #12

Tak jak wyżej wspomnieli jest to najprawdopodobniej kwestia flashplayera, ale samo w sobie gg 10 lubi mulić kompa. Ja jakiś czas temu się przerzuciłam z 10 na 7 bo ja sama odczuwałam mulenie kompa. Szczególnie przy uruchamianiu systemu bo musiał wyrzuć i wypluć tą reklamę na pulpit no i uruchomić te “swojskie dodateczki dla dzieciaczków”.

Oczywiście wyrzuciłam tą 10 programem Revo uninstaller żeby powywalał również zbędne pozostałości. Potem instalacja 7 i elegancko :slight_smile:

W twoim przypadku wypadałoby również przeprowadzić oczyszczanie dysku i rejestru CCleaner.