Gadżet "Pogoda" działający w Viscie PL - Fix!

w pierwszym poście jest :stuck_out_tongue:

:stuck_out_tongue: Dzieki , jakos to przeoczylem :oops: :x

jak zabrać plik systemowi? bo robie tak jak jest w 1 poście i jak wchodze w zabezpieczenia> edytuj to niemoge zmienić…

uzyj surnisa

nie chce mi się instalować.

wiem że można sunrisem, tylko nie opyla mi się instalować do 1 czynności

minute sie sciaga i miunute sie robi…pozatym mozesz kilka fajnych zeczy tez zrobic

A u mnie wywala:

"Nie można zapisać zmiany uprawnienia na wlsrcv.dll

Odmowa dostępu".

:frowning:

jakbyś przeczytał 1post i wszystkie pod nim to byś wiedział że najpierw trzeba zmienić zabezpieczenia ale by to zrobić trzeba zwolnić plik z blokady edycji zabezpieczeń, tylko że ja niewiem jak i usiłuję się tego dowiedzieć.

minute się ściąga potem instaluje soft który użyje żeby naprawić 1gadżet…

radko11 rozwiązanie twojego problemu:

Jeśli gadżet Pogoda (Weather) na Pasku bocznym (Sidebar) nie chce pobrać danych i podaje komunikat “Usługa niedostępna” (“Service unavailable”) należy wykonać następujące operacje:

  1. Zamknąć Pasek boczny (Sidebar): ikonka na tray’u systemowym -> Wyjście (Exit).

  2. Przejść do C:\Program Files\Windows Sidebar.

  3. Przejąć plik wlsrvc.dll na własność i nadać sobie pełne uprawnienia do tego pliku:

a. Właściwości->Zabezpieczenia->Zaawansowane->Właściciel->Edytuj->wybrać Administratorzy->OK->OK… (Properties->Security->Advanced->Owner->Edit->Administrators->OK->OK…)

b. Właściwości->Zabezpieczenia->Zaawansowane->Uprawnienia->Edytuj->wybrać Administratorzy->Edytuj->zaznaczyć Pełna kontrola->OK…

(Properties->Security->Advanced->Permissions->Edit->Administrators->Edit->Full Control->OK…).

  1. zmienić nazwę wlsrvc.dll na wlsrvc.dll.bak.

  2. rozpakować nowy plik wlsrvc.dll do C:\Program Files\Windows Sidebar i uruchomić Sidebar.exe.

Potem można już wybrać dowolne miasto, dla którego chcemy mieć wyświetlaną pogodę (np. Katowice, Poland).

Źródło: http://xp.net.pl/vista/vista_tips_n_tricks.html

Jak ktoś nie chce się bawić, ściągnijcie program sunrise vista konfigurator 2007, ma opcję naprawy gadgetu :slight_smile:

I naprawicie go jednym kliknięciem hehe :mrgreen:

aero - dzieki komu ma tą opcje sunrise ;]

Dziki M$, który zapomniał ustawić opcji regionowych… :mrgreen:

tylko jak to zrobić?

zomo_prl Zobacz co jest po “:”. To sie dowiesz… trzeba czytać wszystko. :wink:

do a: robiłem jak kazałeś i doszedłem do edytuj, zaznaczylem swojego użytkownika z listy i nimoge zmieniac (wszystko jes na szaro w oknie edycji)

Złączono Posta : 06.09.2007 (Czw) 19:20

jak modyfikowałem start menu to najpierw przez konsole wpisałem jakąś komnde i uzyskalem dostęp do zabezpieczen pliku i zmieniłem je, twoja metoda jest bezskutecza…

THX lucyfer9!

twoja metoda u mnie jak wspominałem wyzej nie działała, dlatego opracowałem własną, oto ona, działa na 1000000%

a więc do rzeczy:

1 w menu start klikamy prawym klawiszem myszy na cmd (wiersz poleceń) i klikamy uruchom jako administrator, uac poprosi o zgode-zgadzamy się

w konsoli wpisujemy:

cd\

cd Program Files\Windows Sidebar

takeown /f wlsrvc.dll

i klikamy enter,

wyświetli się komunikat POWODZENIE, plik lub folder należy do użytkownika abc

reszta porady lucyfera ok

ten fix ze strony xp.net.pl to sobie mozna wsadzic miedzy oczy, nie wiem po jakiego lucyfer9 go tutaj wkleił, chyba dałem działający poprawnie fix na pierwszej stronie i opis jak podmnienic plik, ale jak widać niektórzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem i nadal nie potrafią sobie z tym poradzic

zrobiłem wczoraj w/g lucyfer9 ale nadal usługa niedostępna, teraz zrobie w/g autora topicu i napisze czy się udało…

Złączono Posta : 07.09.2007 (Pią) 13:06

zrobiłem za pomocą pliku autora i działa lecz sama metoda trochę inna…

najpierw zwolniłem plik z blokady…

potem ppm na pliku który należało podmienić (w folderze c/Program Files/ Windows Sidebar), właściwości, zabezpieczenia, zaznaczyłem swoją nazwe użytkownika w grupie użytkownicy i edytuj, w oknie edytuj zaznaczyłem swoją grupę (użytkownicy) i w dole okna zaznaczyłem w kolumnie 1 wszystkie opcje i ok, potem po podmianie pliku zostawiłem tylko 2 które były wcześniej i klik ok, uruchomiłem sidebarai działa…