Gainward GeForce GTS 250. Szybko sie grzeje

Witam mam problem otoż moja Gainward GeForce GTS 250 szybko sie grzeje jak tylko włączę grę BF BC 2 to temperatura skacze do 60C i w grze zaczynają sie lagi… mam ustawiona automatyczna regulacje wiatraka ale to nic nie daje i zawsze jak mi temp skacze do 60C muszę ręcznie ustawiać wiatrak na 50% obrotów wtedy nie mam lagów… (systemowych oczywiście nie internetowych)

Da sie jakoś zmienić żeby wiatrak od karty przy 55C przechodził juz na wyższe obroty ? Niby 60C to nie dużo a gre mi laguje…Dzis wymieniłem pastę pod radiatorem karty lecz to samo jest…

Ustaw wiatraki na default. Powinno samo wskakiwać na wyższe obroty. Ew. przeinstaluj sterowniki na nowsze.

Jest automat… i temp dochodzi do 60C lagi sie zaczynają temp rośnie a wiatrak jak działał tak działa powoli.W ogolę nie reaguje na wzrosty temperatur

Stery najnowsze mam

Ustaw ręcznie na 100 % albo Rivą tuner albo MSI Afterburner i zobacz jak teraz wygląda sprawa z temperaturami.

W ExperTool (dostałem wraz z karta ten program) Ustawiłem na 100% wiatrak szybko sie obracał temp nie wzrosła więcej niz 40C ale co mi po tym jak po każdym restarcie ustawienia wracają do Auto a nie manual

Ja bym chciał uzyskać taki efekt temp karty idzie do 55C karta sama automatycznie zwiększa obroty do 50% tep spada to i karta zmniejsza obroty.

Jest jakis program żeby mozna bylo ustawić własne temperatury i obroty wiatraka do nich ?

popatrz w MSI AFTERBURNER chyba tam w profilach 2D/3D także można sprecyzować jakie mają być obroty wentylatora w poszczególnych profilach.