Gainward GTX560Ti GS - "Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność"

Witam.

Mam problem z moim komputerem, ponieważ czasami gdy gram w nowe gry ekran się zamraża na kilka sekund, i pojawia się błąd

(16319922460029429328.png)

 

Żeby było ciekawiej z tym błędem nie spotkałem się grając w starsze gry (w ciągu ostatnich kilku dni przeszedłem całe Metro:LL bez żadnego problemu) 

Błąd nie występuje zawsze, np. dzisiaj grałem bardzo długo w Watch_Dogs bez żadnego problemu, a przed chwilą znów uruchomiłem grę, pograłem kilka minut i pojawił się właśnie ten problem.

Gdy pojawi się już ten błąd to nie mogę włączyć żadnej gry (problem występuje tylko w 3D. Mogę oglądać filmy na YouTube, korzystać z programów itd.), ponieważ zamiast gry wyświetla się czarne tło, a zaraz po nim komunikat o błędzie (Sterownik ekranu…) jednak po ponownym uruchomieniu komputera wszystko wraca do normy. 

 

Z Battlefield 3 miałem taki sam problem, jednak po zmianie taktowania rdzenia na 850MHz wszystko wróciło do normy, i gra działa bez problemu (z tego co wiem, mnóstwo osób miało z tym problem) 

 

Mój Komputer:

 

AMD Phenom II X2 B55 3GHz — Odblokowany do Athlon II X4 555 3,23GHz (test OCCT przechodzi bez problemu) 

Gainward GTX560Ti Golden Sample 

8GB RAM Corsair 1600MHz

ASRock 980DE3/U3S3

Samsung 250GB

Cooler Master G600

W nowszej wersji sterowników albo starszej powinno być ok :slight_smile: Najpierw spróbuj z wersjami sterowników.

Mam najnowsze sterowniki :confused: Jeżeli chodzi o starsze to jakie przetestować? Orientuje się ktoś które wersje były stabilniejsze, a które mniej?

Chyba wiem w czym jest problem. Po kilku testach w furmarku zauważyłem że błąd występuje gdy temperatura 100C utrzymuje się dłużej niz 3s. jeżeli się wacha między 99/100 jest wszystko okej.

No ale czemu moja karta aż tak bardzo się grzeje? Nie jest zakurzona.

Może coś z wiatraczkiem chłodzącym ? Jakie chłodzenie ?

Zajrzyj tutaj:http://peb.pl/archiwum-forum-sprzet/1193662-moja-karta-graficzna-strasznie-sie-grzeje.html

Witaj, czy zawsze masz tak wysoką temperaturę? Czy podczas grania w jakąś grę konkretną?

U mnie już wyszła nowa wersja i też jest już dobrze.

Chłodzenie oryginalne Gainward’ a: http://www.ixbt.com/video3/images/gf114-2/gainward-gtx560ti-front.jpg

Wiatraczki chodzą bez problemu, pasta super (oryginalna, nałożona przez producenta) nie zaschnięta ani nic. 

 

No właśnie taka temperatura jest tylko w najnowszych grach :confused: w starszych dochodzi do ok. 80, max 90 (np. MetroLL) i nie ma żadnego problemu.

wydaje mi się, że po prostu Ci karta nie wyrabia ;p zauważ, że jest lato i temperatura otoczenia o wiele większa :slight_smile:

A jakbym wymienił pastę na Arctic cooling mx-2 to uzyskał bym niższą temperature? 

kiedy wymieniana pasta? jaka temperatura w domu?

Pasta chyba nie wymieniana od nowości, ale ciężko mi jest to stwierdzić ponieważ kupiłem używaną grafikę. Temperatura przy obudowie to ok. 26 - 28C. (na podłodze, przy biurku) 

 


no to już jest ciepło :slight_smile: a wewnątrz kompa? jakiś odczyt z płyty głównej? co do paty nie jest sylikonowa to już sukces ;p sylikonowe z czasem tracą właściwości termo przewodzące :slight_smile: pastę bym zostawił. Nie wiem czy coś kombinujesz może obniż minimalnie taktowanie?

Po zbiciu zegarów do 822MHz i 2004MHz, oraz zmianie napięcia na 0.950V temperatura nie przekracza 95C i wszystko działa okej :slight_smile:

no to rozwiązaliśmy chyba Twój problem :slight_smile: na zimę ustaw sobie znów oryginalne taktowanie :slight_smile: