Galeria fotografii windows - ustawienia kopii zdjęc

czy w tej aplikacji istnieje możliwość zmiany ustawień aby program nie robił kopii?

Sprawdź, czy o to Ci chodzi: Menu Plik > Opcje > zakładka Oryginały i tam przeczytaj ten tekst, i ewentualnie zastosuj według uznania.

nie nie o to, ta galeria gdzies sobie zapisuje dodatkowo kopie, które zajmują dysk. Ja mam zdjęcia na D i nie chcę aby ten prigram robił sobie te kopie.

Dodane 14.07.2013 (N) 20:59

tak wiem, ale nie ma możliwości aby tych kopii nie robił. jak zmienię zdjęcie na D to on z automatu robi sobie kopie na C, dzisiaj mi cały dysk zpchał tymi kopiami.

Chyba się nie rozumiemy? Galeria zapisuje (dla bezpieczeństwa) kopie oryginalnych zdjęć na dysk C - to fakt - ale tylko jeśli fotka była edytowana w tym programie. Żeby je zobaczyć należy nacisnąć pod zakładką Oryginały link pn. " Przejdź do folderu fotografii oryginalnych" Wówczas ujrzy się nieedytowane oryginały fotek, które można stamtąd “ręcznie” usunąć - jeśli są niepotrzebne - lub ustawić czas usuwania w tejże opcji. Poza tym, nic nie wiem, by program zapisywał gdzieś indziej kopie fotek, a używam go parę lat, i fotki też mam na partycji innej, niż systemowa. Program ustawiłem na usuwanie oryginałów po tygodniu i nic mi nie zawala partycji C.

masz rację ale szukałem opcji ustawienia takiej aby nie robił kopii tych edytowanych zdjęć skoro już będę ją miał edytowaną w pliku docelowy na innym dysku. Dzięki za pomoc.

OK! Cieszę się, że o to chodziło. W każdym razie, nie ma takiej opcji, aby w ogóle zablokować w tej Galerii tworzenie owych kopii bezpieczeństwa, bo taką rolę one w istocie pełnią.