Game Booster,gry włączające się w tle, i jak zmierzyć ilość fps

Cześć.Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem GTA V oraz Wiedźmina 3. Gry mam ustawione na średnich.I zauważam takie skoki fps.Co dziwne,są też takie ‘‘zwolnienia’’.Gra nie zacina się, jak to się ma w przypadku słabego komputeraa,lecz zwalnia, lub robi takie dziwne klatki,które w żaden sposób nie moge wytłumaczyć.Nie działo się to wcześniej.Pomyślałem,że wraz z jakimś programem zainstalował mi się syf ( mam antywirusa Pande, on działa w tle,może być ejgo wina ? ).No i pomyślałem,o GB ,bo podobno wyłącza procesy w tle.Jednak widziałem dużo głosów,że gdy ma się dużo ramu, to w ogóle nie pomaga.Chyba,że jest jakiś inny sposób wyłączenia niepotrzebnych procesów na czas trwania gry. Poza tym,po kupnie nowego komputera,gry włączają mi się w oknie.I po zmianie ustawień,te się nie zapisują. O dziwo ! , gry włączone w oknie działają szybciej,niż gdy włącze pełny ekran z platformy gry.I ma ktoś pomysł jak sprawdzić jakiego typu mam kostki RAM ? Bo mam ze starego komputera 4gb. ale boje sie włożyć,żeby się nic nie popsuło…

 

 

Specyfikacja mojego PC

6 GB RAM

Na tym komputerze Wieśka raczej ustaw na minimum :wink: Pozatym pobierz wszystkie poprawki bo rozwiązały kilka problemów z płynnością gry

Do zamknięcia.

 

Dla kogoś kto ma podobny problem do mnie.Z niewyjaśnionego powodu, w panelu sterowania nvidia ustawiły mi się ustawienia graficzne na wysokie,przywrócenie ich do wartości domyślnych załatwiło sprawę.

Ktoś coś ?