GamePad Xeox zrywa połączenie bez powodu

Mam tego pada i zrywa on połączenie z adapterem do PC. Jest na nim kontrolka która pokazuje czy pad jest połączony czy nie. Jak jest połączony to świeci się cały czas. Podczas gry kontrolka zaczyna migać, przestaje raagować na to co robię. jeśli w grze np. skręcałem to pad zacina się na tym skręceniu i auto mi się kręci w grze. Jeśli wyjmę i włożę nadajnik do PC to jest ok. Dzieje się tak co 10 min. Czytałem, że to może być wina styków ale ja nie mam pada XBOX 360 tylko mam baterię wbudowaną i da się ją tylko ładować. Pad ma dwa tryby pracy - jeden Xinput a drugi Directinput. Większość gier w które gram obsługuje tylko directinput. Problem występuje tylko w trybie directinput. W drugim Xinput nic takiego się nie dzieje. Pad ma jeszcze gwarancję jak by co. Pobrałem wszystkie sterowniki ze strony producenta. Do tego nie mogę się z nimi skontaktować. I tu moje pytanie - czy może być to wina routera ? Odległość od pada to jakieś 2 metry. 

oddaj na gwarancję, nic nie szkodzi, może jest uwalony na trybie directinput sam posiadam pad xeox ale kablowy.

Chyba masz rację, napiszę jeszcze do producenta i poczekam sobie pół roku aż odpisze. Mam jeszcze “teorię” że tryb directinput chodzi na innej “częstotliwości” i ruter ją zakłóca ale nie wiem ile w tym prawdy.