Gamepad zastępujący kontroler Xbox

Witam

Niedawno zakupiłam pewna grę, dosyć mało popularną na polskim rynku - Skylanders: Spyro’s Adventure.

Grę kupiłam z myślą o graniu w dwie osoby, do tego potrzebny jest pad. Kupiłam więc pewien pad - Natec Hornet. W grze dobrze działa poza tym, że nie mogę sterować postacią, gdyż według ustawień w grze - potrzebuje do tego Joysticka - lewego- x i y oraz prawego x i y. Ten pad ich nie posiada, ale jest Natec Fox który je ma.

Jednak nie jestem przekonana co do tego czy będą działać.

Pytałam się na forum związanym z tą grą i piszą tam, że gra na 100% działa z Kontrolerem Xbox 360. Sęk w tym, że ten kontroler jest mega drogi i nie opłaca mi się go kupować dla jednej gry.

I teraz pytanie - jaki Gamepad może zastąpić tego Xboxowego? Wiem, że ma on 10 programowalnych przycisków, 8 kierunkowy D-Pad(na który gra w ogóle nie reaguje w przypadku Nateca) oraz te dwa drążki/joysticki, ale nie rozumiem o co chodzi z tym, że jest lewy/prawy drążek z X lub Y. i to przez to nie mogę mieć pewności który gamepad będzie “taki sam” jeśli chodzi o sterowalność.

Cena możliwie jak najniższa, może być chińszczyzna za 10 - 20 zł(po tyle chodzą Natecy)

Pozdrawiam.

Potrzebujesz pada z dwoma “grzybkami” lewym i prawym, oznaczenie X i Y bierze się z matematyki. Warto kupić Tego pada, może jest drogi ale każda gra, która obsługuje pada go rozpoznaje i cena zwraca się w tym, że starcza na wiele lat. Osobiście mam pada Xbox 360 bezprzewodowy na PC, za który dałem niespełna 190 zł i nie zamieniłbym go na żaden inny. Jest bezawaryjny.

Chińszczyzny nie bierz nawet jak będą ci dopłacać! Nie będą tak precyzyjne i mogą po prostu nie działać jak należy. Jak dla mnie nie ma alternatywy. :stuck_out_tongue:

http://img03.allegroimg.pl/photos/orygi … 2867431398

Czyli coś takiego?

W Kontrolerze Xboxa jakoś inaczej są te grzybki ustawione bo jeden jest u góry, a drugi na dole, a pomiędzy nimi jest D-Pad : o

Dzięki za radę, ale myślę, że na razie wystarczy chińszczyzna, może w najbliższej przyszłości sięgnę po coś bardziej profesjonalnego. Niemniej gram głównie na klawiaturze, więc wole w nią inwestować.

Mam pytanie, która xbox gra jest lepsza pod względem multiplayera?