GameSpy arcade,blueconnect problemy z portami

Witam moje pronlemy wygladają następująco :

1.Chciałem zagrać z dziewczyną w twierdze krzyżowiec , z kumplami łączyłem sie normalnie przez hamachi wszystko śmigało ładnie, gdy tylko łącze sie z nią kiedy ona hostuje mi twierdza buguje sie “komunikat nie wysyłaj” i gra wyłącza się, kiedu ja hostuje jest na odwrót ona wyszukuje sesje i kiedy próbuje dołączyć to jej gra sie wyłącza.Ma viste home premium, próbowałem zgodności z xp dla twierdzy, i oczywiscie wspanialy livebox neo 512, Jaka moze być przyczyna? Ten problem doprowadził mnie do drugiego problemu…

2.Mam blueconnecta, modem huaweii e220, xp pro sp2 chciałbym sobie pograc na gamespy arcade 2.0, gdy tworze własny pokój wyskakuje następująca informacja : Proxy or Firewall Detected.GameSpy Arcade has detected that your computer’s internal IP address (10.113.33.87) is different than its external IP address (188.146.173.197). This may be caused by firewalls, a NAT proxies, or other unusual network configurations and may prevent you from hosting a game. Please see our Firewall Guide for further information. You can access it by choosing “Help with GameSpy Arcade” from the Help menu." ludzie dolaczają do mojego pokoju czasami widze u niektorych ping, ale kiedy whcodzimy do gry nikt nie moze dolaczyc :expressionless: kiedy ja próbuje dołączyć do czyjejś gry w twierdzy jest następujący komunikat “oczekiwanie na hosta” i tak se mozna czekać… wiem zę to wszystko wskazuje na źle skonfigurowanego firewalla itd problemy z połączeniem, mam kasperkiego 2010 próbowałem go wyłąącząc, wyłączać jedynie firewalla, otwierałem porty odnalezione na różnych forach dotyczace gamespy i twierdzy bez żądnego skutku…tak samo postępowałem z konfiguracją zapory xp sp2, dodając porty i wyłączając ją.Spędziłem na tym cały dzien i sądze żę ten problem mnie przerasta… XD z góry dzięki za pomoc! a jeszcze cos…prblem nie dotyczy tylko twierdzy mam medal of honor który gamespy również obsługuje, nie moge sie połączyć z żadnym serwerem… dzięki za wszytskie odpowiedzi moze troche nieczytelnie ale mam nadzieje zę zrozumiecie jaknnie to pisać! :slight_smile: