Garta Graficzna Jaka najlepsza dla mojego kompa

Witam chciałem zakupic karte graficzna (GeForce) i potrzebuje informacji od czego zaczac poszukiwania jakie parametry itp. prosze o pomoc

karta ma być na pci czy agp? ile chcesz przeznaczyć na nową kartę grafiki?

wiesz nie bardzo sie orientuje i co chodzi z tym pci czy agp :roll: a kwota nie ma granic bo zawsze moge na allegro cos wylicytowac albo kupic :smiley:

My nie wróżki, więc napisz jaki masz sprzęt i jaką kwotę jesteś w stanie przeznaczyć na to.

Ok, ale najpierw podaj konfigurację sprzętową swojego komputera (model płyty głównej, zasialacz).

P.S.

Z tym, że kwota nie ma granic to bym się wstrzymał (są karty pod AGP do 600-700 PLN, a pod PCI-E do 2000 PLN). :smiley:

ściągnij sobie program everest i napisz jaką masz płyte główną , i powiedz za ile chcesz tą karte

Właściwości magistrali FSB

Typ magistrali Intel NetBurst

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 200 MHz (QDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 800 MHz

Przepustowość 6400 MB/sek

procek

Pole Wartość

Typ procesora DualCore Intel Pentium D 820, 2800 MHz (14 x 200)

Ram 512

tak jak mówie kwota nie wchodzi w gre bo chce znac tylko parametry tak azebym mogł sobie cos dobrac sam tylko musze znac co ma sie zgadac jakie wejscia itp

masz dualcore więc domyślam się że bedziesz miał płyte na PCI polecam 8800 GT ~ 1000zł lub 8800 GTX ultra ~ 2300zł

rozumiem a jakie parametry sie musza zgadzac ?? zebym mogł juz sobie dobrac jakas dobra karte

Szczerze mówiąc info o procku, i to że ilość twojej pamięci(512) to zdecydowanie za mało jak na taki procesor to nam nie wystarcza. Jaki masz zasilacz? Płytę główna? I ile kasy chcesz przeznaczyć na nową kartę?

Niebardzo moge teraz wszystko powiedziec bo nie jestem na moim kompie ale jutro bede wiec wkleje całe info z everest

Co Cię może ograniczać? Hmm zapewne zasilacz jeśli posiadasz noname lub jakiś słaby.

Jak wrzucisz konkretniejsze dane, to napewno coś się znajdzie.

Nie zapomnij podać jaki masz zasilacz (bo to “drugie serce” PC).

Pole Wartość

Komputer

Typ komputera ACPI Multiprocessor PC

System operacyjny Microsoft Windows XP Media Center Edition

Dodatek service pack systemu operacyjnego Service Pack 2

Internet Explorer 7.0.5730.11 (IE 7.0)

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Nazwa komputera KRUSZON9-DD977B

Nazwa użytkownika Maciek Dabrowski

SMTP: adres e-mail kruszonxp@wp.pl

Domena logowania KRUSZON9-DD977B

Data / Czas 2007-11-02 / 22:18

Płyta główna

Typ procesora DualCore Intel Pentium D 820, 2800 MHz (14 x 200)

Nazwa płyty głównej ECS P4M890T-M2 (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 1 CNR, 2 DDR DIMM, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

Mikroukład płyty głównej VIA P4M890

Pamięć fizyczna 512 MB (DDR2 SDRAM)

Typ BIOS’u AMI (10/05/06)

Port komunikacyjny Communications Port (COM1)

Port komunikacyjny ECP Printer Port (LPT1)

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.36 V

+3.3 V 3.23 V

+5 V 4.92 V

+12 V 11.58 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.68 V

VBAT baterii CMOS 3.23 V

DIMM 1.78 V

niewiem czy dobre informacje dałem bo sie nie znam ale to znalazłem w Everest

Z Everesta można wyczytać, że masz płytę ECS P4M890T-M2.

Płyta ma złącze PCI-E, więc na takim złączu karty graficznej należy poszukać.

Pozostają dwie sprawy - zasialacz (podaj model i producenta) oraz wybór kraty graficznej: GF czy Radeon ??

Niewiem czy to to ale pisze koło wtyczki takie cos (MODE COM FEEL-350W)

Czyli zasiłka do wymiany…

Jaki masz budżet na kartę graficzną

Hmmm budżet do 700 zł :slight_smile:

zależny ci na grach? jeśli tak weź 8600gt palit sonic +, do tego zasiłka do wymiany (amacrox warrior 350w). Dokup tez ramu 1 gb ddr2 kosztuje grosze a twoja płyta obsługuje ddr1 i ddr2 wiec stara kość sprzedaj/wyrzuć :stuck_out_tongue: kupując kartę za 700zl wydajność nieznacznie wzrośnie ze względu na mało ramu i względnie slaby procesor.