Gasnący ekran podczas rozgrywki w grach

Witam, mam problem otóż podczas grania w gry od jakiegoś czasu ( około 8 miesięcy ) podczas rozgrywki gra się zacina (jednokrotnie, nie chodzi o ciągłe lagi graficzne), przy czym ekran robi się czarny i dźwięk się zawiesza. Nie dzieje się tak tylko przy mniej wymagających grach typu Counter-Strike 1.6. Mianowicie kiedyś spokojnie tj. 2-3 lata temu (jeszcze przed dokupieniem przeze mnie miesiąc temu dodatkowych 2 gb ramu) mogłem grać w każde nawet najbardziej wymagające gry na najwyższych detalach typu Battlefield 2, Need For Speed Undercover itp. itd. Dzisiaj naszła mnie ochota na zagranie sobie w klasycznego Need For Speeda MW z 2005 roku i po kilku minutach kariery (na najwyższych detalach jak zawsze) komputer zaczął głośno chodzić (wentylatory) i działa się wyżej wspomniana sytuacja. Dodam, że komputer był ostatnio formatowany oraz zaktualizowany do wersji windowsa 7 oraz dokładnie odkurzony wewnątrz skrzynki :slight_smile:

Oto jego dane techniczne:

Procesor: Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2.40 Ghz

System: Windows 7 Ultimate

Ram: 4094 Mb

Karta Graficzna: Nvidia GeForce 8800 GT

Myślę, że pomożecie :slight_smile:

wstaw screen shota z programu hw monitor

Wiesz co mi się zdaje, że to nie jest wina ekranu, bo to gra się zacina, a monitor się nie wyłącza (nie pisze going to sleep), ale screena i tak zamieszczę :slight_smile:

http://imgup.pl/di/V4XR/bez-tytu-u.png

Mam nadzieję, że o to chodziło :slight_smile:

Może pora nałożyć nową pastę termoprzewodzącą.

Jeżeli temperatury zostały zmierzone w stresie to ok. (jeżeli nie to bym się martwił o grafikę).

Zaczerpnięte z pewnego forum.

Ps. jw. osobiście też tak mam w swoim Pecku.

Czyli mówisz, że temperatura za wysoka ? (Podczas gry karta graficzna sięga nawet 96 stopni) Kumpel doradza kupienie nowych wentylatorów, jednak ja nie zwróciłem uwagi, żeby te źle pracowały. A wracając do tej pasty to jaki to koszt? ( Może link?) A może ktoś ma inny pomysł?

Edit. Te screeny były w maksymalnym spoczynku robione, mam nawet ściągniętą część obudowy, żeby się nie przegrzewał. Tak jak wyżej wspomniałem podczas intensywnej gry temperatura sięga 96 stopni ( na karcie graficznej) …

to był spoczynek ? to najlepiej jutro idź kupić pastę termoprzewodzącą koszt do 20 zł chyba że chcesz kupić z allegro ale ja używam Revolteca kupionego u siebie w serwisie i nie narzekam na temperatury.

Zgadzam się i jeszcze wyczyścić z kurzu, skan combofixa i update biosa, driverów do grafiki itp.

Dodane 26.07.2013 (Pt) 22:12

A nie próbowałeś czasem OC?

Heh to widzę, że to jednak temperatura :confused: Wczoraj czyściłem z kurzu :slight_smile:

http://allegro.pl/zestaw-pasta-ic-diamo … 02540.html To powinno być dobre a jak nie to jakiś zalman.

Nie przesadzajmy z ceną nigdy bym nie dał za pastę 40 złoty… chyba że autor chce to może kupić ja od siebie polecam

http://allegro.pl/zalman-zm-stg2-swietn … 18858.html

Taka pasta to inwestycja na lata :slight_smile:

Nie no ja nic nie mówię ja osobiście wziąłbym tego zalmana. Decyzja należy do autora tematu ja nikomu nic nie narzucam ja np. używam revolteca i nie miałem problemu z temperaturą ale chyba zainwestuję w zalmana.

Dobra panowie wielkie dzięki za pomoc :slight_smile: Bo ten komp ma już 5-6 lat, więc raczej to chodzi o tą pastę. Jak go kupowałem to na rynku lepszego nie było :-o Jutro zakupię wyżej wspomniany produkt w punkcie w moim mieście (ponoć mają coś takiego) i jeśli pomoże to napiszę :slight_smile:

ok :slight_smile: powodzenia :stuck_out_tongue:

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

Dobra wuja nałożył mi na procesor tą pastę i temperatura spadła o 20 stopni ! :smiley: Teraz pytanie, czy bez karty graficznej ( wuja zabrał ją do siebie, żeby nałożyć specjalne plastry przewodzące ciepło) można grać w gry typu NFS MW 2005? Grafikę odpaliłem przez płytę główną, która całkiem nieźle ją obsługuję :smiley:

Ocena Windowsa:

Grafika w grach: 3,3

Zintegrowana karta graficzna (w dodatku na starej płycie) nadaje się tylko do wyświetlania pulpitu i gier typu saper :wink:

Plastry na kartę zostały nałożone wczoraj i temperatura spadła o 5 stopni… (81 przy spoczynku i 96 w stresie). Jak myślicie co zrobić dalej ?