Gasnący monitor

Witam,

Od jakiegoś czasu mam taki problem. Gdy włączam komputer to nie widzę procesu uruchamiania aż do momentu logowania. Ekran jest po prostu czarny i czasami coś mrugnie że przez chwilę coś tam widać. A gdy już wszystko ok to obraz jest ciemny i powoli się rozjaśnia. Dziś w ogóle dioda przycisku od włączania monitora migała a monitor nie chciał się włączyć. Dopiero po paru razach udało mi się go włączyć ale i tak co kilkadziesiąt sekund gasł.

W czym jest problem?

Nie wydobywały się czasem przy tym jeszcze piski z monitora ?

Miałem podobną sytuacje ze swoim Samsungiem 940NW - przyczyną były zużyte (spuchnięte) kondensatory elektrolityczne na płytce z sekcji zasilania. Jeżeli czujesz się na siłach i znasz się co nie co ,to monitor do rozkręcenia > i rzut oka na kondensatory i prawie jestem pewny że będą spuchnięte - u mnie były trzy sztuki do wymiany . W serwisie krzyknęli mi minimum 100zł za naprawę …koszt 3 kondensatorów to w moim przypadku 2zł 70gr i godzinka roboty :slight_smile:

Nie, żadnych pisków nie było. Dobrze wiedzieć że to monitor a nie grafika :stuck_out_tongue: