Gateway FPD1520 - zaniebieszczenie ekranu


(Rrutek) #1

Witam,

ostatnio zasilacz od mojego Gateway'a FPD1520 spalił się. Kupiłem nowy i monitor działa, ale musiałem mu w ustawieniach RGB niebieskiego zdjąć do zera, ale obraz nadal jest lekko zaniebieszczony. W trybach 6500k i 9500k jest prawie wszystko niebieskie.

Czy zna ktoś jakiś sposób na usunięcie tego zaniebieszczenia( oprócz zostawienia monitora kilka dni bez prądu, aby wszystko mu się zresetowało ), mam na myśli szybkie przywrócenie domyślnych ustawień czy coś w tym stylu?

Kiedyś znalazłem w internecie jakąś kombinację przycisków, którą otwierało się jakieś menu z zaawansowanymi opcjami obrazu(w monitorze). Teraz nie mogę tego znaleźć i tu moje pytanie, zna ktoś tą kombinację?

Z góry dziękuję.

Ew. proszę o pomoc na gg:3751952( pisać nawet gdy niedostępny).


(JNJN) #2

Instrukcja do monitora i poczytaj, zresetuj go do ustawień fabrycznych i ustaw ponownie i zobacz.

Możliwe że uszkodzony, sprawdź go na innym kompie.

Poczytaj tu i na ich Forum.

http://mva.pl/?id_kategorii=2&top=71&kategoria=205


(Rrutek) #3

JNJN , w tym problem, że nie mam instrukcji od tego monitora i nie wiem jak przywrócić ustawienia fabryczne. Na innym komputerze sprawdzałem, jest to samo.


(JNJN) #4

Wrzuć typ monitora do googli i poszukaj instrukcji lub strona producenta LCD.

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl


(Rrutek) #5

Niestety, szukałem, ale ani na stronie producenta nie ma ,ani w googlach. Wie ktoś może jak przywrócić ustawienia fabryczne lub posiada instrukcję od tego monitora?


Udało mi się :slight_smile:

Znalazłem jak włączyć tryb serwisanta (włączyłem matrycę z wciśniętym przyciskiem SELECT/AUTO) i w menu dałem AUTO-COLOR i wszystko wróciło do formy( przesunięcia i wzmocnienia kolorów zostały zmienione ).

Bardzo dziękuje Ci za pomoc JNJN.

Można zamknąć temat.