Gazeta szkolna - Co byście poprawili w niej?

Witam,

To już będzie mój drugi numer gazety szkolnej. Czas już zrobić coś na poziomie profesionalniym( :stuck_out_tongue: ) i mam nadzieję, że pomożecie mi w tym :slight_smile:

Strona Tytułowa:

xxx - już nie potrzebne.

Zapisane w '.pdf

Pracuję nad nią w Microsoft Office Publisher 2007 i pierwszy numer miał prawie taką samą stronę tytułową(zmieniłem kolor na niebieski, bo był zielony :slight_smile: ). Czy mam zmienić całkiem szatę graficzną ?

A oto strona tytułowa z pierwszego numeru:

xxx - już nie potrzebne.

“Kącik Poetycki” mam zamiar poźniej wcisnąć w jakiś artykuł, np.: humor.

I kolejne strony:

xxx - już nie potrzebne.

Teraz pytanie, co byście zmienili ?

Hmm, pomysł ciekawy, zwłaszcza, że nie każdemu chce sie bawić w tego typu inicjatywy. No ale co do samej strony tytułowej, to troszkę daje po oczach, za dużo tam grafiki a za mało tekstu, to bardziej wygląda jak okładka jakiejś książki niż strona tytułowa gazetki. A co do samego tekstu, to lepiej by wyglądał jakby był wyrównany do lewej niż wyśrodkowany.

Oczywiście to są moje odczucia, i nie musisz się nimi sugerować, tak czy siak miłej zabawy z gazetką :slight_smile:

Następna strona o humorze:

xxx - już nie potrzebne.

Bardzo fajna inicjatywa kolego. Popieram. Nie wiem ile masz lat ale spróbuj troszkę sprofesjonalizować swoje dzieło. Przejdź do jakiegoś np. Empiku i poprzeglądaj gazety. Zobacz jakie tam się rozwiązania kompozycyjne stosuje. Np. tekst należy układać w kolumny żeby się go szybko i łatwo czytało, do obrazków warto podpisy i inne. Staraj się nie stosować zbyt dużo jakiś słoników, chłopków i innych gifów porozrzucanych po stronie. To utrudnia odbiór. Najpierw konkretnie zaplanuj co chcesz zrobić (np. będzie dział humor, stopka redakcyjna, newsy ze szkoły, dział pozdrowień itd) a potem to realizuj. Jeżeli pójdziesz na żywioł i dynamicznie zaczniesz tworzyć to się pogubisz. Postaraj się o “wsparcie” nauczycieli, kolegów. Gazetkę szkolną warto robić w grupie. W końcu to gazetka szkolna.

I najważniejsze- nie myśl o zarobieniu na tym :wink: [-X Spory o pieniądze rujnują takie inicjatywy.

Życzę powodzenia.

Napiszę tak, że bez mnie tej gazety by nie było. Nie jestem sam przy niej robieniu, tak jak to było przy pierwszym numerze.

Mam zdecydowanie za mało czasu na gazedkę(teraz widzę), bo dostałem materiały we środę, a całą resztę to ja mam robić.

Wkródce umieszczę tutaj gazetę z Twoimi poprawkami.

Ps

Gazeta ma być gotowa na poniedziałek :smiley:

Edit:

Oczywiście, gazetę robię bezinteresownie(za darmo).

No to tak fajna ta gazetka ale nie za duzo tam kolorów??? ile bedzie trzeba tuszu na wydrukowanie tego! !!

To będzie drukowane na czarno-biało :slight_smile:

lepiej rób czarno-biale kolory i spodziewaj się ze szkoła tego nie będzie drukowała tylko na ksero pójdzie… chyba że to jakaś szkoła niepubliczna i stać ją na takie wyskoki:P

Bardzo dziękuję Wam wszystkim za pomoc.

Dzisiaj już drukuje się :slight_smile:

Jeszcze raz dziękuję i życzę Wesołych Świąt !