Gb 955o i wiatrak

Jak można “dołączyć” jakiś wiatrak do radiatora w tym radku? Gb ma pasywne chłodzenie i chciałbym wiedzieć jak dołączyć do tego wiatrak i jak go później podłączyć do prądu?

Jaki polecacie wiatraczek tak do 3o,góra 4o zł zapewne 8o mm :slight_smile:

wigrus jak chlodzony pasywnie to pewnie nie ma wyjścia na wiatrak na k. graficznej. Proponuje podłaczyć do płyty głównej i zamontować do radiatora ;).

McDracullo no właśnie w jaki sposób czy ten wiatrak będzie miał jakąś pastę dzięki której “przyklei” się do radiatora, czy jak?

Standardowo daja 4 srubki jak kupujesz 80mm to dostaniesz grube pod obudowe jak go umiescić trzeba troche pogłówkować i zrobić ja mam np na jednym kompie naradiatorze wentyl 80x80 przymocowany drutem miedzianym miedzianym (trzeba uważać i założyć żeby z niczym nie stykał )

:smiley: i na grafice też wywalilem stary wentyl mam przymocowany na 2 sróbkach (zamiast na 4) przymocowałem go po przekąntnej :slight_smile:

zależy od wiatraka, ja na swoim podkręconym mam Titana do kart VGA na miedzi i był bez pasty o ile pamiętam + radiatory na pamięć pentagramu . Są zestawy też chip + pamięć. Wenta mam podłączonego pod główną i wskazuje mi… 60xx rpm :shock: nie wiem czy to prawda, ale fakt faktem że się szybko kręci i dobrze chłodzi :slight_smile:

Hm… a jak wkręcisz śrubki w wentyla to one sie nie dopasują łądne tak żeby wchodziły w otwory na radiatorze?? :mrgreen:

Mi się tak udało na starym gacku :slight_smile:

Przyklej gumą do żucia :slight_smile: A wentylki to bym zwykłe kupił np. Arctic Cooling :slight_smile: Mam takie 2 i cichutkie są :wink:

Ja polecam wenty Titana, tanie, dosyć ciche i nieźle się kręcą. Mam już 3 takie w kompie (chłodzenie PCI - karta ala śledz, procek i VGA) i nie było kłopotów. Dodam jeszcze że na procku już 3 rok siedzi ten sam went, a komp chodzi conajmniej 6h dziennie.