Gdata 2014 blad aktualizacji sygnatur wirusów oszaleje!

(Megusiaa18) #1

Witam,

Mam problem jak w temacie....od jakiś 3tyg -prawdopodobnie chociaż nie jestem do końca przekonana-po aktualizacji oprogramowania z wersji 2013 na 2014 nie mogę uaktualnić baz wirusów -komputer jest zagrożony...w komputerze nic się nie zmieniło nic nowego nie było instalowane - problem pojawił się nagle przy jakiejś aktualizacj gdata. Już mam serdecznie dość - od tych 3tyg próbuje uzyskać odp z pomocy technicznej ale tam jakiś debil co chwilę wymyśla nowe "wspaniałe rozwiązania" które kompletnie nic nowego nie wnoszą !!

shee123, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

(Bogdan_G) #3

To prawda, że trzeba aktualizować internet explorer, nawet, gdy się go nie używa. Czasami trzeba wykonać naprawę ustawień i zadbać, żeby ie nie dawał błędów, żeby naprawić Firefoxa. To chodzi o współdzielone sterowniki grafiki, współdzielone bibioteki dll, czy też wspólne kodeki.

Nawet, gdy wyłączony jest ie w składnikach systemu windows, to i tak system używa modułu update. Taka to uroda windowsa i ie. Microsoft nie dał możliwości, żeby konkurencja obsługiwała update systemowe, a gdy chodzi o aplikacje integrujące się z systemem, to problem.

Inna rzecz, ze centrum bezpieczeństwa jest ustawione pod internet explorer. Usługi systemowe też. No i wystarczy, że "amba" wyłączy np usługę WIA (powinna być uruchomiona na ręczny) i jest problem z uruchamianiem aplikacji połączonych z netem, czy też z ich aktualizacjami.

Zalecenia - wykonać naprawę ustawień ie i zaktualizować.

Sprawdzić usługę  Windows Image Acquisition.

Pobrać program i do niego spolszenie, wypakować, zawartość folderu spolszczenia wkleić do folderu programu:

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.nirsoft.net/utils/my_event_viewer.html&prev=/search%3Fq%3Dmyeventviewer%26safe%3Doff

Po uruchomieniu, znaleźć na czerwono zaznaczone błędy systemowe, zaznaczać, a tekst wyświetlający się na dolnym panelu programu wklejać do notatnika, potem zapodać tekst na www,wklej.org i tu podać linka.

(Djzon) #4

Gdata - jak dla mnie ten program jest zbyt ciężki i kiedyś testowałem , ale za każdym odinstalowałem, cała lista problemów :slight_smile:

Jeśli nie musisz go używać, wypróbuj inne, które nie sprawiają tyle problemów :slight_smile: