Gdata 2014 blad aktualizacji sygnatur wirusów oszaleje!

Witam,

Mam problem jak w temacie…od jakiś 3tyg -prawdopodobnie chociaż nie jestem do końca przekonana-po aktualizacji oprogramowania z wersji 2013 na 2014 nie mogę uaktualnić baz wirusów -komputer jest zagrożony…w komputerze nic się nie zmieniło nic nowego nie było instalowane - problem pojawił się nagle przy jakiejś aktualizacj gdata. Już mam serdecznie dość - od tych 3tyg próbuje uzyskać odp z pomocy technicznej ale tam jakiś debil co chwilę wymyśla nowe “wspaniałe rozwiązania” które kompletnie nic nowego nie wnoszą !!

shee123, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

To prawda, że trzeba aktualizować internet explorer, nawet, gdy się go nie używa. Czasami trzeba wykonać naprawę ustawień i zadbać, żeby ie nie dawał błędów, żeby naprawić Firefoxa. To chodzi o współdzielone sterowniki grafiki, współdzielone bibioteki dll, czy też wspólne kodeki.

Nawet, gdy wyłączony jest ie w składnikach systemu windows, to i tak system używa modułu update. Taka to uroda windowsa i ie. Microsoft nie dał możliwości, żeby konkurencja obsługiwała update systemowe, a gdy chodzi o aplikacje integrujące się z systemem, to problem.

Inna rzecz, ze centrum bezpieczeństwa jest ustawione pod internet explorer. Usługi systemowe też. No i wystarczy, że “amba” wyłączy np usługę WIA (powinna być uruchomiona na ręczny) i jest problem z uruchamianiem aplikacji połączonych z netem, czy też z ich aktualizacjami.

Zalecenia - wykonać naprawę ustawień ie i zaktualizować.

Sprawdzić usługę  Windows Image Acquisition.

Pobrać program i do niego spolszenie, wypakować, zawartość folderu spolszczenia wkleić do folderu programu:

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.nirsoft.net/utils/my_event_viewer.html&prev=/search%3Fq%3Dmyeventviewer%26safe%3Doff

Po uruchomieniu, znaleźć na czerwono zaznaczone błędy systemowe, zaznaczać, a tekst wyświetlający się na dolnym panelu programu wklejać do notatnika, potem zapodać tekst na www,wklej.org i tu podać linka.

Gdata - jak dla mnie ten program jest zbyt ciężki i kiedyś testowałem , ale za każdym odinstalowałem, cała lista problemów :slight_smile:

Jeśli nie musisz go używać, wypróbuj inne, które nie sprawiają tyle problemów :slight_smile: