GDATA czy Arcavir?

Witam

Czytałem już wiele opini na temat tych antywirusów… lecz mam do wyboru te 2:

-ArcaVir 2008 System Protection

  • G DATA AntiVirus 2008

NIe wiem który wybrać, proszę o doradzenie wyboru biorąc pod uwagę m skutecznoś i spowolnienia kompa.

Pozdrawiam

Ogólnie w testach częściej wygrywa G-Data. Co do spowolnienia komputera to jest podobnie jak ze wszystkimi bardziej zaawansowanymi, według mnie G-Data jest lepszy.

W testach wykrywania G-Data jest bezkonkurencyjny, ale jego wadą podobno jest to że strasznie zamula system.

Co do ArcaVir to jest to program dobry, nie zbyt zamulający kompa ale ma trochę słabszą wykrywalność. Jednak patrząc na firmę ArcaBit można powiedzieć że ta firma tworzy coraz lepsze oprogramowanie antywirusowe z roku na rok. Ja bym postawił właśnie na ArcaVir 2008 System Protection, ale proponuję ci pobranie wersji demonstracyjnych i przetestowanie, który bardziej ci odpowiada.

Witam, dzięki za odpowiedzi, mam GDATA antivirus w trialu i wcale tak nie muli jak wszyscy mówią! Chodzi trochę wolniej od noda i szybciej niż Kaspersky… Podobno IS i TC bierze więcej ramu i bardziej muli, ale mi chodzi o te 2 programy.

ale weź też pod uwagę skanowanie kompa przez tzw. skan na żądanie. W nie których programach taki skan trwa "wieczność’, co może w szybkim czasie wkurzyć, ponieważ powinno się robić gruntowny skan całego kompa raz na jakiś czas(ja robię raz na miesiąc), aby być pewnym że nie ma się wirusa :!:

Ostatnio skanowałem + chodziłem na kompie, necie to skanował chyba z 6h :confused:

Witaj,

uważam że GDATA jest w sam raz dla ciebie … nie spowalnia pracy komputera a więc powinno być OK

pozdrawiam serdecznie

Bardzo w to wątpię, gdyż ma dwa silniki, właśnie Kasperskiego i Avasta, to jak ma chodzic szybciej od samego Kasperskiego :?

G DATA to dobry program na szybkie komputery. Jeśli masz kompa nowej generacji to go zainstaluj.