..gdy nowy komputer pracuje jak Commodore

Witam! Nie wiem gdzie mam to napisać otórz mam taki problem iż od pewnego czasu przycina mi sie komputer… nie jest on słaby bo ma prawie rok 1 gb ramu itp Przycina się wszystko, nie tylko gra, ale programy i cały windows ale to tylko na jakis czas… 5 min przycinania jakbym miala 32 mb ramu a nast. 5 min jest ok i to nie wina wira bo świezo po formacie nawet nie instalowalam niczego oprocz THPSa 2 zeby sprawdzic czy nawet taka giera będzie się przycinała … i dalej to samo procesy takie same, nawet skanowanie kazdym programem do syfów nic nie daje. Zainstalowalam Kalendarz XP i w trayu pokazuje mi uzycie procesora na fulla gdy komp sie przycina… to juz zaczyna wkurzac… a w serwisie Panowie McBączarze tylko coś tam odbąkneli… HELP!

Menedzer zadań-zakładka procesy i podaj który proces zużywa tyle procka pisze to pod cpu

Podaj dokładną konfigurację kompa i co masz na nim powgrywane.

Procesy jesli chodzi o CPU szybko sie zmieniają, ale co mnie dziwi… to to, ze podczas normalnej pracy kompa Proces bezczynnosci jest na 80-90 proc. a podczas przycinania sie na 0-10 proc. Jesli chodzi o to co mam zainstalowane to nie ma roznicy bo przy czystym systemie zaraz po formacie jest tak samo jak po zainstalowaniu masy programow. Napisze jakiego mam kompa ale to nie ma nic do rzeczy bo to nie wina sprzetu… w trybie awaryjnym komputer pracuje normalnie.

Parametry kompa:

FS Amilo L1310G

Procesor: Celeron 1,5 GHz, 1MB cache

Dysk Tw.: 100GB ATA

Pamiec: 1024 RAM

Grafa: ATI Radeon Xpress 200 M 128 MB

itd itp

PS. Przy tych modelach najczesciej sie rypie napęd i klawiatura, ale o tak to nie sprzet, bo jak pisałam na awaryjnym działa ok.

Jako ciekawostke podam ze z kazdym antywirem a nawet i bez problem dalej istnieje, nawet przeskanowny antywirem, ad-aware i HiJackThis’em robi mi dalej to samo. Nie sciagam jedynie aktualizacji… bo nigdy nie sciagalam i żył w spokoju komputer… aktualizacje zawsze mnie wkurzały. Mam coś jeszcze dodać? Pozdrawiam.

Złączono Posta : 12.08.2007 (Nie) 17:44

Pardon za błędy w pisowni.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

Po pierwsze wywal Kalendarz XP bo muli strasznie kompa. Po drugie nie używałeś kiedyś 2 albo więcej anty-virów naraz?

Witam. Nie instalowałam nigdy dwóch na raz, bo gdzieś słyszałam, że dwa razem zainstalowane ze sobą kolidują. Kalendarz XP był tylko chwilowo i na próbę zainstalowany - już go nie mam. Chciałam przeinstalować system na XP Home ENG ale komputer wyłączał sie po formacie w momencie gdy komputer miał sie ponownie uruchomić i włączyć instalację systemu. Nie wiem, może to sprzęt pomału pada… bo dawniej gierki szalały ostro a teraz co te 5 min nie da sie grać. Pozdrawiam.

Sprawdź stan kondensatorów na płycie głównej czy nie są. Podaj jakie masz temperatury podzespołów i napisz jaki zasilacz.

to jest troche glupie ale jak kupujesz sobie komputer nowy z wgranym windowsem to w system masz nawgrywane pelno róznych badziewi które rózne firmy zaplacily zeby ci to zainstalowac

buahahah

FS Amilo L1310G to laptop http://www.bitcomputer.pl/product.php?id=2456 zanim coś tak głupiego napiszesz to sprawdź dokładnie czego problem dotyczy…

Złączono Posta : 14.08.2007 (Wto) 16:04

to lepiej się wcale nie udzielaj na forum …

kiedy był instalowany system ??

Witam! Moge nawet teraz przeinstalowac system, wroce tu za godzine i znowu napisze, że dzieje się to samo. Prosze - czytajcie moje wczesniejsze wpisy, bo mówilam już o tym, że po reinstalce, skanowaniu różnymi antyvirami i innymi podobnymi programami - nic. Mam jednak takie pytanie, co by było gdyby wiatrak przy procesorze nie wyrabiał, zwieszałby mi sie system? Komputer się strasznie grzeje, ale to chyba od płyty głownej. Temperatury sprawdze innym razem.

PS. Mój temat jest głupi? Bo nie wiem do kogo to było skierowane.

Ja wiem terz mialem identyko problem nawet tydzien temu :mrgreen:

Przeczysc wentylator ,Zasilacz i jesli posiadasz to radiator

Tylko solidnie zeby bylo zero kurzu i przed czyszczeniem odlacz wszystko od pradu.

Pozdrawiam

I jak Marcopl , pomogło? Jeśli tak to będę mogła nazwać Cię moim wybawcą.

Złączono Posta : 18.08.2007 (Sob) 12:39

Marcopl you’re my master :smiley: Działa, nie przycina się nic… było troche syfu, pewnie dlatego się tak grzał, a co za tym idzie przycinał. Przedtem SpeedFan pokazywał mi temperatutrę przy czujniku płyty głównej ok 81 :smiley: (mimo że program kłamie) temperatura spadła o połowę. Dzięki wielkie i mam nadzieje, że to było przyczyną problemu. Pozdrawiam.