Gdy podłączam nagrywarkę lub dodatkowy HDD mój PC zwalnia

(Golden_WZG) #1

A więc tak jak w temacie Gdy podłączam nagrywarkę lub dodatkowy HDD mój PC zwalnia... dzieje się to na takiej zasadzie gdy np przenoszę pliki z dysku na dysk muzyka działająca w tle zwalnia...(nie da się słuchać) internet zwalnia wykonywanie jakich kol wiek czynności zwalnia gdy kliknę na start po 4s się otworzy... to raczej nie wina słabego sprzętu może bardziej kompatybilności..... Nie wiem jak to ogarnąć co z tym zrobić macie jakieś propozycje?? PC czysty od wirusów skanowany nodem32 z aktualną bazą wirusów(na życzenie podeśle logi) format nic nie dał doinstalowanie SP3 też nic nie dało... obecnie urządzenia które spowalniają są wypięte także z wyciągu z Everestu ich nie ma.... Konfig PC : http://wklej.org/id/98508/

(Technik Elektro) #2

jakie jest zużycie procesora w trakcie takowego spowolnienia ?? podłączasz pod kontroler ide czy sata ??

(Cedar) #3

Menadżer urządzeń - Kontrolery IDE ATA/ATAPI - właściwości każdego po kolei i włącz tryb DMA

(Golden_WZG) #4

A więc jeden rdzeń taktuje full drugi ledwie ledwie razem od 50% do 60% te dwa dyski podłączałem pod sata..... a dysk i nagrywarkę odpowiednio sata, ide....

/edit

wszędzie jest standardowo ustawione "DMA jeżeli jest dostępne"

przy okazji zauważyłem adnotacje w menadżerze urządzeń "Magistrala PCI 0, urządzenie 31, funkcja 3" niezainstalowane urządzenie... może tu tkwi błąd...

(Technik Elektro) #5

zainstaluj dołączone sterowniki od płyty głównej za pewne...

(Golden_WZG) #6

muszę je najpierw odnaleźć w necie bo gdy podłącze nagrywarkę, pc nie włącza się... start sytemu dochodzi do momentu ładowania Windows .... i nie wiem czy to coś da....

(Technik Elektro) #7

wymień taśmę od nagrywarki, sprawdź czy zworka jest ustawiona na master, ewentualnie nagrywarka zwał :stuck_out_tongue_winking_eye:.

(Golden_WZG) #8

zworka jest na master... wczoraj podpinałem HDD pod sata taka sama sytuacja jak z nagrywarką.... Magistrala PCI 0, urządzenie 31, funkcja 3 zainstalowałem to miało związek z kontrolerem bo wskoczyło w drzewie menadżera urządzeń to gałęzi kontrolery ide ata /atapi