Gdy włączam komputer muszę podawać hasło-jak to zmienić?

Witam,

posiadam Win XP Professional. Wczoraj po zainstalowaniu tłumacza (Systran) zmieniły mi się ustawienia Windowsa, a mianowicie inaczej się zamyka (zawsze było na niebieskim tle napisane że system się zamyka, a teraz jest w małym prostokątnym okienku). Do tego jak naciskałem wcześniej CTRL+ALT+DELETE to od razu przenosiło mnie do Menedżera Zadań, a teraz jak naciskam, to gaśnie mi pulpit i na czarnym tle mam znów okienko z możliwością wyboru : Zablokuj, Wyloguj, Menedżer Zadań itd…Do tego, jak w temacie, czyli wcześniej system się sam uruchamiał, a teraz muszę przy każdym razie wpisać hasło, którego nie ma, czyli po prostu za każdym razem muszę wciskać enter. Przy instalacji tego tłumacza, była możliwość wyboru dla kogo ma być ten program, czy dla wszystkich użytkowników, czy tylko dla tego jednego (bo tylko mam jedno konto), wybrałem że dla wszystkich. Może to coś namieszało. Ale czy ktoś wie jak przywrócić dawne ustawienia?

Pozdrawiam

W start->uruchom wpisz komendę

control userpasswords2

i tam odznacz pole "Aby używać … użytkownik musi wprowadzić…

Oprócz tego w ustawienia kont użytkowników->zmień sposób logowania. Trzeba tam włączyć opcję ekranu powitalnego

hmmm…hasła już nie muszę wpisywać ALE mam inny pulpit! znikły wszystkie ikony! nie mam ULUBIONYCH itd…jak to teraz przywrócić z powrotem?

Teraz już wiem, stworzył się sam nowy użytkownik o nazwie Administrator! I na niego się zalogowało! Eh, tylko mi namieszałeś :? Jak to teraz ogarnąć żeby dobrze było? :slight_smile:

Znów to samo, czyli uruchamiam kompa ponownie (z dobrego konta), to uruchamia się na tym nowym koncie Administrator. Jak ustawić moje konto żeby się domyślnie otwierało zawsze? Bo w ustawieniach konta użytkowników w Panelu Sterowania nie widzę takiej opcji.

Masz ustawione domyślnie inne konto (sprawdź na jakim jesteś, przełącz się na swoje). Ustaw rejestr:

http://dariuszpod.republika.pl/windows/ … roste.html

Ok już działa, dzięki za pomoc :slight_smile: