Gdy włącze Azureusa to komputer zaczyna mulić

Elo elo. Nie wiem co się dzieje, ale jak włączę program Azureus to komp strasznie muli. Musze czekać ponad 4 sek aż po zminimalizowaniu np. Notatnika pojawi się pulpit z ikonami. :o Nie sądzę, żeby to było normalne. :mrgreen: A więc co radzicie?

Procek: AMD Athlon XP, 1666 MHz (12.5 x 133) 2000+

Płyta główna: ASRock k7S8X v3

Ramy: 256 mb (DDR SDRAM)

Grafa: NVIDIA GeForce 5700LE (128 MB)

Karta dźwiękowa: SiS 7012 Audio Device

Proponuję przejść na uTorrenta, Azureus znacznie obciąża system i pamięć.

Przy twojej konfiguracji sprzętowej uTorrent będzie znacznie lepiej działał.

A jednak pamięć. :confused: Ech. A ten uTorrent to chociaż dobry? Chyba na razie będę musiał się jakoś pomęczyć, bo mam już plik ponad 15 % i szkoda przerywać. :evil:

Biorąc pod uwagę zużycie zasobów systemowych jest świetny, a ja ze swojej strony mogę jeszcze polecić Aresa.

Okay. Uważam wątek za zamknięty… Myślałem, że mam syf albo coś. :?

Że niby to powoduje ? Iż wielu użytkowników korzysta z Azureusa ?

Azureus jest napisany w Javie a Java okrutnie potrafi pociągnąć energię z procesora i ramu, więc najlepszym rozwiązaniem byłoby przejście na malutko żrącego uTorenta lub Bit Comet.

Spróbuje tego uTorenta. :slight_smile: BitComet nawet nie chciał mi połączyć się. :x Azureus po 5 minutach już na liczniku 30 kbs. :lol:

Bardzo dobry, sam mając nienajgorszy sprzęt korzystam z uTorrenta, a co do rozpoczętego pliku, to dokończysz go uTorrentem. Po zainstalowaniu, pobierz jeszcze raz plik i wskaż mu jako miejsce docelowe to, w którym masz już ten fragment ściągnięty, a on zacznie go kontynuować.