Gdzie jest moje 37Gb na dysku?

mam dysk samsunga 250, ma dokładnie 232, mam jedną partycję i gdy klikam na dysk, wlaściwosci to jes zajęte 205 Gb, gdy wchodzę na dysk “c” i zaznaczam wszystko, nawet te ukryte i klikam właściwości to podaje że to wszystko ma 168 Gb, w takim razie gdzie “wyparowało” to 37 Gb, dysk niema bad sektorów

Ta reszta znajduje się w folderze System Volume Information (od Przywracania Systemu).

Do folderu tego domyślnie nie ma dostępu nawet Administrator, przez co pokazuje się, że folder jest pusty.

miałem podobnie z vistą , dziennie znikało mi kilka GB z dysku , to mogą być albo aktualizacje albo pliki tymczasowe tworzone przez vistę (niektóre moją ponad 1 gb)

spróbuj dysk wyczyścić np. odkurzaczem

spróbuj wyłączyć i włączyć przywracanie systemu

możesz też wyłączyć stronicowanie pliku pamięci wirtualnej - zabiera 4GB, wszystko w własciwości systemu>zaawansowane>wydajność

Dodane 01.07.2009 (Śr) 13:16

w ustawieniach folderów odznacz opcje “ukryj chronione pliki systemu operacyjnego” - będziesz wtedy wydział wszystko, zobacz ile zajmuje pagefile.sys - to jest właśnie plik stronicowania

“w ustawieniach folderów odznacz opcje “ukryj chronione pliki systemu operacyjnego” - będziesz wtedy wydział wszystko, zobacz ile zajmuje pagefile.sys - to jest właśnie plik stronicowania”

zrobiłem tak, pagefile.sys zajmuje 4,3 Gb, jeszcze raz zaznaczyłem wszystko i teraz mi wyszlo 173gb ale gdzie reszta GB? odkurzacza już zasysam.

“System Volume Information” żeczywiście jest puste ale mam wyłączone przywracanie bo i po co mi to, jak coś sie spierdzieli to format

już jest ok, okurzyłem i teraz GB mi się zgadzają