Gdzie jest napęd?

Właśnie coś takiego mi się porobiło. Napęd jest ok - sprawdzałem odpalając na starcie kompa płyty typu Live. We właściwościach urządzenia oczywiście jest żółty wykrzyknik. Info o napędzie jest (jeśli dobrze pamiętam), że błąd kod 19, że konfiguracja - wpis w rejestrze jest niepełny albo uszkodzony.

Czy ma może ktoś jakiś pomysł, jak za to się zabrać. (Myślę, że niekoniecznie w tym przypadku to istotne, ale mój napęd to Assus DRW-1608P).

Próbowałeś przeinstalowac stery? Może głupie pytanie ale od czegoś trzeba zacząc :slight_smile:

Mam XP. Do tej pory nie bylo problemow,bez zadnych sterownikow system widzial naped.

Usuń napęd z Menadżera urządzeń i ponownie uruchom system.

:okulary:

Niestety, żeby to było takie proste. Po restarcie odnajdywał, podłączał i wyskakiwało okno w którym na nazwie napędu widniał żólty wykrzyknik i ów komunikat:

System Windows nie może uruchomić tego urządzenia sprzętowego, ponieważ jego informacje o konfiguracji (w rejestrze) są niekompletne lub uszkodzone. (Kod 19)

A spróbuj usunąć wpisy z rejestru.

http://www.centrumxp.pl/forum/viewtopic … 8960#48960

Wgraj stery do płyty głównej szczególnie do IDE.

Menadzer urządzeń i usuń napęd i kanał IDE na którym jest zainstalowany,restart kompa.

Zainstaluj ASPI 4.71.2

Z uruchom komenda chkdsk /f i sfc /scannow ,po chkdsk i sfc spacja,włóż płytę CD z XP do napędu CD(musi być taka jak system np XP z SP2).

I jak dalej to samo wykonaj jeszcze raz odinstalowanie wszystkiego.