Gdzie jest "nowy"

Do niedawna kiedy klikałem prawym przyciskiem myszy rozwijało się menu a w nim polecenie „nowy” dzięki któremu mogłem utworzyć nowy folder, nowy dokument, nowy… Teraz jest menu, ale nie ma „nowego”. Mam już swoje lata i nie pamiętam jak to przywrócić. Z góry dziękuję za pomoc.

PS. Korzystam z Windows 98 SE

Używasz jakichś tweak’ów? MagicTweak i zdaje się, że nawet TweakUI mają opcję ukrywania polecenia ‘nowy’ z menu kontekstowego. Mogło się przypadkiem zaznaczyć. :wink:

Nie używam żadnego programu tego typu jednakże ostatnio bawiłem się różnorodnymi paskami narzędzi i być może wtedy. Niestety wszystkie odinstalowałem i właściwie nawet nie wiem kiedy to sie stało. Brak “nowego” dostrzegłem dopiero wczoraj kiedy musiałem utworzyć “nowy folder”

A w pasku zadań – Plik – masz “Nowy” ?

Miałem taki sam problem i pomogło mi zainstalowanie któregoś z wyżej wymienionych tweakerów. Odznaczyłem wyłączenie “nowy” i zrobiłem restart.

Ja też o tym pomyślałem, niestety nie pomogło. Teraz już wiem, że to efekt zabawy nakładkami na Windows. Problem już rozwiązałem – standardowo. Mój sposób to:

  1. Uruchamiam instalator płytę instalacyjną z poziomu Windows – bez zapisywania bieżących ustawień.

  2. Przerywam instalację po skopiowaniu plików – w momencie wykrywania sprzętu.

  3. Restart i czynności „kończenia instalacji”

  4. Czyszczenie plików tymczasowych i rejestru.

  5. Defragmentacja – Norton Utilities

Całość trwa około 45 minut.

Może kiedyś, komuś się przyda – mnie uratowało nie raz. Dzięki wszystkim za odpowiedź i porady.