Gdzie jest windows movie maker?

Witam,
korzystałem do tej pory z movie makera zainstalowanego poprzez windows essentials.
Dzisiaj patrzę - jakby go nie było. Ja na 100% go nie odinstalowałem. Pobrałem jeszcze raz windows essentials i widzę, że movie maker niby jest zainstalowany.
Ścieżka prowadzi do c:\pliki programów (x86)\windows live\
i tutaj się kończy. Czy nie wyszła ostatnio jakaś aktualizacja, która domyślnie usuwa i blokuje movie makera?
Chciałbym z niego skorzystać jednak mimo wszystko. Czy ktoś wie o co chodzi?

Sprawdź czy zadziała wpisanie MovieMaker w okienku uruchamiania / polu wyszukiwania menu i czy masz katalog Photo Gallery.

po wpisaniu movie maker w oknie win+r, nie znajduje programu
w folderze windows live mam folder photo gallery, ale w nim mam tylko 6 plików typu MUI.

Udało mi się rozwiązać problem. Podaję sposób:
pobieramy plik wlarp.exe i kopiujemy go do c:\pliki programów (x86)\windows live\installer
Uruchamiamy to narzędzie i wybieramy opcję naprawy całego pakietu windows essentials. Trwa to kilka minut i problem rozwiązany.

pobieramy plik wlarp.exe i kopiujemy go do c:\ ??? nie idzie skopiować tylko zainstalować od nowa ,a plik wlarp.exe wszystko usuwa ! (jest to plik deinstalacyjny)

plik wlarp.exe ma dwie możliwości - albo usuwa cały pakiet jak piszesz, albo go naprawia. Ja skorzystałem z tej drugiej opcji.

to jak to zrobiłeś? mi skasowało

Mi to zadziałało. Jeżeli usunąłeś, to jest to do ściągnięcia. MS już zakończył wsparcie tego pakietu, więc trzeba ściąnąć z innych źródeł, niż strona MS

dzięki za pomoc, u mnie od razu usunęlo :wink: